Vērienīga demonstrācija Spānijas vienotības atbalstam

1 komentārs

Desmitiem tūkstoši cilvēku svētdien, 8. oktobrī, izgāja vienotības demonstrācijā Katalonijas reģiona galvaspilsētas Barselonas ielās, aicinot sākt sarunas starp vietējās un centrālās varas pārstāvjiem.

Šī akcija notiek pēc Spānijas premjera Mariano Rahoja paziņojuma, ka viņš neizslēdz konstitucionālās tiesības atņemt Katalonijai tās autonomijas statusu, ja tā vienpusēji deklarēs neatkarību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Spriedzi turīgajā Spānijas ziemeļaustrumu reģionā, kam ir sava valoda un kultūra, saasinājis 1. oktobrī notikušais referendums, kas tika sarīkots, par spīti Spānijas konstitucionālās tiesas lēmumam, ar kuru balsojums tika atzīts par nelegālu. Līdz šim brīdim Spānijas premjers nav devis konkrētu signālu par to, ka viņš varētu izmantot Konstitūcijā rezervētās tiesības atlaist Katalonijas parlamentu un sarīkot jaunas vēlēšanas. Taču viņa nostāja ir kategoriska.

Katalonijas amatpersonas norāda, ka 90% no tiem, kas devās balsot, atbalstījuši atdalīšanos no Spānijas. Savukārt Madride norāda, ka balsojums saskaņā ar Konstitūciju nav legāls. Tie Katalonijas iedzīvotāji, kas neatbalsta atdalīšanos, pārsvarā boikotējuši referendumu – taču šodien daudzi no viņiem ir demonstrantu vidū. Šī krīze kļuvusi par politisku pārbaudījumu Spānijas premjeram, kurš pagaidām bijis diezgan neiecietīgs.

Apmēram 900 cilvēki tika ievainoti referenduma laikā, kad policija centās izjaukt tā norisi. Politiskais duelis starp Kataloniju un Madridi ir sašķēlis Spāniju, kā arī licis daudziem uzņēmumiem, tai skaitā bankām, pārcelt savas galvenās mītnes ārpus Katalonijas. Tas iedragājis finanšu tirgus uzticību Spānijas ekonomikai kopumā, rosinot Eiropas Komisiju aicināt Spānijas un Katalonijas līderus meklēt politisku risinājumu.

TOP komentāri

  • Viesturs Vecbaštiks
    +1 +1 0

    Viesturs Vecbaštiks

    Grandioza un emocionāla vienotības manifestācija (pēc Eiropas neatkarīgo novērotāju aplēses no 1.200.000 līdz 1.500.000 dalībnieku). Kauns par daudzu latviešu politisko analfabētismu un nespēju domāt loģiski, nezinoši un nekritiski aizstāvot "Delfi" izplatīto kataloniešu separātistu demagoģiju un dezinformāciju. Es biju manifestācijas dalībnieku vidū un savām acīm redzēju milzīgo starpību starp kataloniešu nacionālistu naidu un vardarbību "izstarojošajiem" mītiņiem vai demonstrācijām un vakardienas cieņas un vienotības apziņas "apstarotajiem" godīgajiem kataloniešiem, kurus nu jau vairākus gadus tiranizēja nacionālisti. Beidzot arī "klusējošie" katalonieši pacēluši galvas (nu cik var izturēt!) un nacionālistu dienas ir skaitītas. Spānija bija, ir un būs vienota un nedalāma!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl