Venecuēlas prezidents militārās parādes laikā piedzīvo drona uzbrukumu

1 komentārs
Venecuēlas prezidents militārās parādes laikā piedzīvo drona uzbrukumu
Foto: AP / LETA

Venecuēlas prezidents Nikolass Maduro sestdien izdzīvojis slepkavības mēģinājumā, kurā izmantoti bezpilota lidaparāti, paziņojusi valdība.

Maduro teica runu militārā parādē Karakasā, kad atskanēja sprādziens. “Tas bija uzbrukums, lai mani nogalinātu, viņi mēģināja mani nogalināt,” vēlāk valsts televīzijā paziņoja Maduro, kurš incidentā nav cietis.

Venecuēlas komunikāciju ministrs Horhe Rodrigess sacīja, ka netālu no prezidenta podija un vairākās citās vietās notikuši sprādzieni. Maduro sacīja, ka netālu no viņa eksplodējis lidojošs objekts.

Ģenerālprokurors Tareks Viljams Sābs sacīja telekanālam CNN, ka redzējis eksplodējam bezpilota lidaparātu, kas filmēja militāro parādi.

Televīzijas uzņemtajos video nekādi bezpilota lidaparāti nav redzami. Tajos redzams, kā miesassargi steidzas aizsegt prezidentu ar vairogiem un kā daļa karavīru, kas piedalījās parādē, metas bēgt.

Venecuēlas valdība informēja, ka incidentā ievainoti septiņi karavīri.

Valdība uzbrukumā vainoja “galēji labējo spārnu”, kā parasti dēvē opozīciju. Bet pats Maduro pauda pārliecību, ka aiz šī uzbrukuma stāv Kolumbijas prezidents Huans Manuels Santoss, un to finansējušas personas ASV.

Kolumbijas Ārlietu ministrija noliedza šīs apsūdzības, nodēvējot tās par absurdām.

Tikmēr atbildību par uzbrukumu uzņēmies kāds vietējais civilais un militārais grupējums, vainojot valdību smagajās ekonomiskajās problēmās, kas skārušas valsti.

Venecuēlas ekonomika piedzīvo pagrimumu kopš naftas cenu krišanās 2013.gadā, kas novedusi līdz hroniskam pārtikas un medikamentu trūkumam.

1 komentārs