Venecuēlu turpina plosīt masu protesti

Komentāri

Krīze un protesti Dienvidamerikas valsti Venecuēlu plosa jau aptuveni mēnesi – tūkstošiem iedzīvotāji sacēlušies pret prezidentu Nikolasu Maduro un viņa valdību, neapmierinātību vairo arī kreisi orientētās valdības ekonomiskā politika, valstij slīgstot nabadzībā un trūkstot pārtikai, medikamentiem un citām pamatprecēm, savukārt inflācija šogad pārsniegs 700 procentus.

Plašajos nemieros starp protestētājiem un policiju bojāgājuši jau vairāk par 30 cilvēkiem, vairāki simti ievainoti, taču protesti nerimst.

Masu protesti izcēlās pēc tam, kad Venecuēlas Augstākā tiesa pārņēma parlamenta pilnvaras – kopš 2015. gada kongresu kontrolē prezidenta opozīcija. Ar šādu soli Maduro vēl vairāk sakoncentrēja varu savās rokās. Lai gan trīs dienas vēlāk tiesa savu lēmumu atcēla, protestu vilnis jau bija aizsācies.

Venecuēla ir pirmā no 35 dalībvalstīm, kas nolēmusi izstāties no Amerikas Valstu Organizācijas, sociālistu valdībai uzskatot, ka bloks izdara spiedienu un iejaucas valsts iekšējās lietās. Protestu ēnā Maduro arī paziņoja, ka rakstīs jaunu valsts konstitūciju, lai bloķētu “fašistisku apvērsumu”.

”Izmantojot savas prezidenta pilnvaras, ierosinu sasaukt konstitucionālo sapulci un pārrakstīt valsts konstitūciju. To rakstīs pilsoņu institūcija, kurā nebūs pārstāvētas politiskās partijas,” apņēmību paudis Nikolass Maduro.

Opozīcija uzreiz pauda bažas, ka konstitucionālā sapulce sastāvēs no prezidenta atbalstītājiem un tādējādi prezidents kārtējo reizi mēģinās apspiest savu nelabvēļu pārvaldīto parlamentu, kas jau nobalsoja pret jauna valsts pamatlikuma rakstīšanu.

”Tie, kuri pārkāpj konstitūciju, ir tie paši, kuri sevi sauc par konstitūcijas tēviem. Viņi cenšas padarīt galu mūsu valsts pamatlikumam,” kritiski ir opozīcijas pārstāvji.

Opozīcija neatlaidīgi cenšas panākt Nikolasa Maduro atcelšanu vēl pirms 2018. gada vēlēšanām, prezidenta atkāpšanos pieprasa arī protestētāji un vēlas panākt, lai valsts pieņem starptautisko humāno palīdzību – pārtiku un medikamentus.

Video

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Ekskursijas, koncerti un degustācijas! “Aldaris” muzeju naktī startēs ar grandiozu programmu visām paaudzēm

Ekskursijas, koncerti un degustācijas! “Aldaris” muzeju naktī startēs ar grandiozu programmu visām paaudzēm 1

Latvijas alus ražotājs ”Aldaris”, tāpat kā citus gadus, arī šogad Muzeju naktī vērs durvis apmeklētājiem. Turklāt šogad ”Aldaris” parūpējies par tiešām bagātīgu Muzeju nakts programmu, kas ir arī bērniem draudzīga, līdz ar ko paredzēta visām paaudzēm. Būs dažādas alus degustācijas, ekskursijas, iespaidīgi koncerti ar ”Labvēlīgo tipu” un ”Double Faced Eels”, kā arī konkursi un balvas.

Lasi vēl