Venēcija cīņu ar plūdiem cer uzvarēt ar iespaidīgi dārgām barjerām

0 Komentāru
Venēcija cīņu ar plūdiem cer uzvarēt ar iespaidīgi dārgām barjerām
AP / SCANPIX

Itālijas kanālu pilsētā Venēcijā plūdu novēršana un to seku likvidēšana pēdējā laikā ir ļoti aktuāls temats, galu galā, pilsēta pirms vairākām nedēļām piedzīvoja lielākos plūdus pusgadsimta laikā. Tomēr iespaidīgā un tikpat iespaidīgi dārgā plūdu barjeru sistēma būs gatava tikai pēc diviem gadiem, lai gan iedzīvotājus arī par šo termiņu māc šaubas.

Šogad Venēciju un tās nenovērtējamo vēsturisko mantojumu pamatīgi sabojāja kārtējie plūdi – šoreiz lielākie 53 gadu laikā. Itālija ir ieguldījusi vairāk nekā 6 miljardus eiro 78 plūdu barjerās, kas veido īpašu sistēmu, lai apturētu ūdens līmeņa kāpšanu pāri bīstamajai robežai. Tomēr tehniskas ķibeles, nolaidība un korupcija lielos apmēros pamatīgi bremzējusi šā projekta attīstību.

Tagad atbildīgie par barjerām noteikuši termiņu – 2021. gada izskaņa. Līdz tam brīdim visai barjeru sistēmai jābūt gatavai un pilnībā darboties spējīgai. Daudzi Venēcijas iedzīvotāji gan nav pārliecināti par to, ņemot vērā iepriekšējās reizes. Arī lielajos šā gada plūdos sistēma netika iedarbināta, jo tā nestrādāja – tikmēr plūdi pilsētai radīja aptuveni miljardu eiro lielus zaudējumus.

Decembra sākumā darbinieki gan testējuši barjeras, norādot, ka darbi pabeigti par 95%, tomēr jāveic iespaidīgs daudzums testu un jānoslēdz dažādi savienojumi, lai barjeras varētu droši ieslēgt.

Barjeru sistēmas galvenais uzdevums ir būt ātri iedarbināmām, nebojāt kopējo Venēcijas ainavu un radīt iespēju ūdens apmaiņai, lai neradītu stāvošu ūdeni Venēcijas apkārtnē.

Sistēmas izstrāde notiek jau 15 gadus, tomēr tā nestrādā pilnā apmērā. Tās nosaukums ir ”Mozus”.

0 Komentāru