Velsu pārsteidz atrakciju parks, kas pārtiek no saules baterijām

Komentāri
Velsu pārsteidz atrakciju parks, kas pārtiek no saules baterijām
Dave Dugdale /Flickr

Draudi klimatam un arvien pieaugošā vidējā temperatūra uz Zemes ir problēmas, par ko aizvien biežāk aizdomājas ne vien valstu līderi, bet nu jau arī uzņēmēji. Top ”zaļās” un ”elpojošās” mājas, ražošana iet roku rokā ar atkritumu pārstrādi. Tagad nu arī izklaidei par pamatu var kalpot saules baterijas. Turklāt nebūt ne saulainākajā vietā uz Zemes.

Britu salās saule iespīd reti – to biežāk aizsedz lietus mākoņi. Taču arī ar tām retajām reizēm pietiek, lai šis ēnainajā mežā iekārtotais atrakciju parks Velsā ar tā 576 saules paneļiem saņemtu pietiekami enerģijas tā darbībai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Saulainajās dienās paneļi saražo vairāk enerģijas nekā vajadzīgs, un tā tiek pārdota vietējam tīklam. Dienās, kad saules pietrūkst, no tīkla tiek nodrošinātas minimālas rezerves, lai parkā degtu gaisma un darbotos ledusskapji.

Izglītošana par klimata problēmām sākas jau no mazotnes, tāpēc Velsas parka apmeklētāji priecājas, ka līdz ar izklaidi tiek domāts arī par pareizu audzināšanu.

Pols, atrakciju parka apmeklētājs:
Ir jauki, ka ir tāds parks, kurā padomāts par videi draudzīgiem enerģijas veidiem, un arī bērni par tiem var uzzināt vairāk. Tā ir sava veida izglītība, ja bērni uzaug šādā vidē.

Parks Velsā sāka darboties jūlija beigās, un ir pārspējis tā veidotāju cerības. Investīcijas plānots atpelnīt septiņu gadu laikā, saules paneļiem nodrošinot absolūto vairākumu, 80% no visas atrakciju parkam nepieciešamās elektroenerģijas.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl