NATO samita pirmajā dienā asi kritizē Krieviju

Komentāri

Rietumvalstu līderi, tiekoties NATO samitā Velsā, kritizēja Krieviju par tās ”stabilitāti graujošo” ietekmi Ukrainā.

NATO un Lielbritānija izteica brīdinājumu, ka no rietumiem pieaugs spiediens uz Krieviju, ja tā nemainīs savu kursu Austrumukrainā. Tiek paredzēts, ka samitā Velsā, kurš norisināsies divas dienas – 4. un 5. septembrī – krīze Ukrainā būs galvenais temats.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti


Kopumā kopš sadursmju sākuma starp Ukrainas pretterorisma spēkiem un Krievijas atbalstītajiem separātistiem bojā ir gājuši 2,6 tūkstoši cilvēku. Rietumvalstis apgalvo, ka to rīcībā ir pierādījumi, ka Krievija ir atbalstījusi separātistus, tos militāri apmācot, kā arī nodrošinot burņutehniku, bet vēlāk arī pašus militāros spēkus. Tikmēr Kremlis šos apgalvojumus noliedz.

Līdz šim konflikta dēļ savas mājas nācies pamest vairāk nekā vienam miljonam ukraiņu, liecina ANO apkopotie dati.

Līdztekus Ukrainas krīzei NATO samitā tiks spriests arī par ”Islama valsts” darbībām. Jau ziņots, ka teroristi brutāli nogalinājuši divus žurnālistus, to uzņemot arī video.

Pirmās tikšanās NATO samita ietvaros notika jau trešdien, 3. septembrī.

Plānots, ka valstu līderi samita laikā pieņems lēmumu par alianses Austrumeiropas robežas stiprināšanu, reaģējot uz Krievijas agresiju pret Ukrainu.

Latvijas aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis Velsā grasās uzsvērt nepieciešamību meklēt risinājumus pastāvīgai sabiedroto klātbūtnei Baltijas valstīs.

ASV prezidents Baraks Obama vakar Tallinā paziņoja, ka stiprinās viņa valsts militāro klātbūtni Baltijas valstīs, taču neko neteica par pastāvīgu jaunu NATO militāro bāzu izvietošanu reģionā, par ko pirms vizītes runāja amatpersonas.

Savukārt, ietekmīgā Vācijas kanclere Angela Merkele paziņojusi, ka pašreizējās vienošanās starp NATO un Krieviju netiks mainītas. Tas nenozīmējot, ka Baltijas valstu aicinājumi NATO Ukrainas krīzes kontekstā netiks uztverti nopietni, taču tas, cik noprotams, nozīmē, ka Baltijas valstīs NATO bāzes veidotas netiks.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl