Velsā atklāts atrakciju parks, kas pārtiek no saules baterijām

Pievienot komentāru
Velsā atklāts atrakciju parks, kas pārtiek no saules baterijām
Ekrānuzņēmums

Draudi klimatam un arvien pieaugošā vidējā temperatūra uz Zemes ir problēmas, par ko aizvien biežāk aizdomājas ne vien valstu līderi, bet nu jau arī uzņēmēji.

Top ”zaļās” un ”elpojošās” mājas, ražošana iet roku rokā ar atkritumu pārstrādi. Bet nu arī izklaidei par pamatu var kalpot saules baterijas. Turklāt nebūt ne saulainākajā vietā uz Zemes.

Britu salās saule iespīd reti, to biežāk aizsedz lietus mākoņi. Taču arī ar tām retajām reizēm pietiek, lai šis ēnainajā mežā iekārtotais atrakciju parks Velsā ar tā 576 saules paneļiem saņemtu pietiekami enerģijas tā darbībai.

Saulainajās dienās paneļi saražo vairāk enerģijas nekā vajadzīgs, un tā tiek pārdota vietējam tīklam. Dienās, kad saules pietrūkst, no tīkla tiek nodrošinātas minimālas rezerves, lai parkā degtu gaisma un darbotos ledusskapji.

Izglītošana par klimata problēmām sākas jau no mazotnes, tāpēc Velsas parka apmeklētāji priecājas, ka līdz ar izklaidi tiek domāts arī par pareizu audzināšanu.

Parks Velsā sāka darboties jūlija beigās, un ir pārspējis tā veidotāju cerības. Investīcijas plānots atpelnīt jau 7 gadu laikā, saules paneļiem nodrošinot absolūto vairākumu, 80% no visas atrakciju parkam nepieciešamās elektroenerģijas.

Foto

Video