Vēlēšanās Vācijā pārliecinošu uzvaru paredz Merkelei

1 komentārs

Vācijas iedzīvotāji svētdien, 24. septembrī, dodas pie vēlēšanu urnām, kurās pārliecinoša uzvara un ceturtais termiņš kancleres amatā tiek prognozēts Angelai Merkelei un viņas vadītajiem kristīgajiem demokrātiem.

Pēc pagājušogad piedzīvotā Lielbritānijas referenduma par izstāšanos no Eiropas Savienības un Donalda Trampa uzvaras gājiena līdz Baltā nama saimnieka amatam daudzi Vācijā un arī Eiropā redz Merkeli kā potenciālu līderi Rietumvalstu liberālo vērtību sardzē, nosakot toni Eiropas Savienībā “Brexit” kontekstā.

Tomēr Merkeles prognozēto uzvaru draud aizēnot ultralabējo spēku panākumi, kuriem šajās vēlēšanās ir iespēja pirmo reizi vairāk nekā pusgadsimta laikā iekļūt parlamentā. Vācijas proporcionālajā vēlēšanu sistēmā neliela vēlētāju aktivitāte var nākt par labu mazākām partijām, to vidū pret imigrantiem noskaņotajai partijai “Alternatīva Vācijai”.

Vācijas prezidents Franks Valters Šteinmeiers jau brīdinājis Vācijas iedzīvotājus nesēdēt mājās, bet doties balsot, lai neļautu citiem izlemt valsts likteni savā vietā. Vēl sestdien laikrakstā “Bild” publicēta aptauja liecināja, ka Merkeles konservatīvajiem atbalsts ir sarucis par diviem procentpunktiem līdz 34%, bet viņu tuvākajiem konkurentiem, Martina Šulca vadītajiem sociāldemokrātiem atbalsts krities par vienu procentpunktu – līdz 21%.

Abas partijas pēdējos četrus gadus vada Vāciju tā dēvētajā lielajā koalīcijā. Par trešo lielāko spēku parlamentā tagad cer kļūt Alternatīva Vācijai, kas atradusi daudz atbalstītāju starp vēlētājiem, kurus saniknojis līdzšinējo varas partiju sankcionētais, lielais imigrantu pieplūdums. Aptaujas lēš, ka ultralabējie varētu iegūt 13% balsu.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl