1 komentārs

Līdz ASV prezidenta vēlēšanām, kuras, īpaši viena kandidāta kolorītās personības dēļ, izpelnījušās visas pasaules uzmanību, atlicis nedaudz vairāk par nedēļu. Kamēr eksperti un inteliģence šausminās par tāda cilvēka kā Donalda Trampa nonākšanu tik tuvu Baltajam namam, esošā Obamas administrācija komentāros ir skopa. Brīvi teikt to, ko domā, drīkst vien tie, kuri no dienesta un darba vēstniecībā aizgājuši. Kā, piemēram, Deivids, kurš nu Rīgā atvēris cigāru bāru.

Kamēr aiz loga valda šim laikam raksturīgais drēgnais rudens, ar Deividu Holahanu malkojam kafiju viņa vadītajā cigāru bārā Rīgā. Viņš ir vienīgā ASV amatpersona, kas pēc dienesta beigšanās izvēlējies palikt šeit uz dzīvi. Izbijis jūras kājnieks, nu viņš ir uzņēmējs, kurš runā latviski!

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kad saruna nonāk pie politikas, Deivids atvainojas un pāriet uz angļu valodu. Tā tomēr ērtāk. Jau septiņi gadi, kopš viņš ir ”ierindas” cilvēks – ne karavīrs, ne diplomāts. Un beidzot var teikt to, ko domā.

Deivids Holahans, ASV vēstniecības Latvijā militārais atašejs (2006–2009):

Kā cilvēks, kurš dienējis ASV militārajā sistēmā, strādājis diplomātiskajā vidē, cieši sadarbojies ar Aizsardzības sekretāru, varu teikt, ka Trampa izteikumi ir absurdi. Vienkārši absurdi! Neviens ASV valdībā tiem nepiekrīt.

Runa ir par Trampa mājieniem, ka uzbrukuma gadījumā par Baltijas aizstāvēšanu vēl būtu jāpadomā, vai tas maz ir tā vērts. Šāda retorika ir klajā pretrunā NATO pamatbūtībai – ka uzbrukums vienam ir uzbrukums visiem.

To aizstāv Hilarija Klintone, tāpēc bijušais aizsardzības politikas veidotājs domā – ja ievēlēs Hilariju, un par to Deivids esot gana drošs, tad Baltijas un ASV attiecības būšot ciešākas nekā jebkad agrāk.

“Starp citu, ja ievēlēs Trampu, es nedomāju, ka attiecības mainīsies. Es goda vārds tā nedomāju! Viņš var teikt, ko grib, bet ticiet – ASV valdībā ir daudz cilvēku, kuri darīs visu, lai parūpētos, ka viņš saprot,” domā Deivids.

Un tomēr… Kā tāds kā Tramps – bagāts, vulgārs, bez politiskās pieredzes un klajš pretstats visam, kas asociējas ar amatu, uz ko viņš kandidē, nonācis tik tālu?

Deivids Holahans, ASV vēstniecības Latvijā militārais atašejs (2006–2009):

Tas, ka Tramps ir tik citādāks no visa, ko iepriekš esam redzējuši, arī ir viņa panākumu iemesls. Bet vai es domāju, ka viņš uzvarēs? Nē. Vai darīšu visu, lai tas nenotiktu? Jā. Būsim godīgi! Arī Hilarijai Klintonei ir savas problēmas, un cilvēki ar viņu ir neapmierināti. Tāpēc daudzi amerikāņi saka – šīs ir vissliktākās vēlēšanas. Jāizvēlas kandidāts, kurš ir mazāk nepatīkams.

Savu balsi Rīgā dzīvojošais amerikānis jau ir atdevis, un atdevis to Hilarijai. Par pārējo viņš nesatraucas. Arī par Krievijas radītajiem draudiem ne, jo paļaujas, ka tie, kas tagad pie varas, zina, ko dara. Latvijā viņš jūtas droši.

Foto

Video

TOP komentāri

  • Linda
    0 0 0

    Linda

    Ja,gluzi manas domas,ka sis ir absurdakas velesanas ASV vesture....abi kandidati ir vienkarsi atbaidosi!
    Sim velesanam ir loti piemerots vienas filmas nosaukums-BEDIGI SLAVENIE MERGLI.:))

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl