Vēlēšanas ASV: debatēs – asa viedokļu sadursme

Pievienot komentāru
Vēlēšanas ASV: debatēs – asa viedokļu sadursme
Reuters/Scanpix

Pagājušajā naktī notikušas trešās – noslēdzošās – abu kandidātu televīzijas debates. ASV Republikāņu partijas prezidenta amata kandidāts Donalds Tramps atteicies apstiprināt, ka viņš samierināsies ar vēlēšanu rezultātiem. Tikmēr Demokrātu partijas kandidāte Hilarija Klintone šādu komentāru nodēvēja par šausminošu.

Klintone arī norādīja, ka piekrīt savas kampaņas biroja vadītāja vērtējumam, ka Tramps ir pats bīstamākais cilvēks, kāds jebkad mūsdienu vēsturē pretendējis uz prezidenta amatu.

Līdz šiem izteikumiem Lasvegasā notiekošās debates bija asas, bet saturīgas – abi kandidāti viens otram nepiekrita, taču patiešām diskutēja par tādām tēmām kā Krievija, aborti, imigrācija un ārpolitika.

Tomēr debatēs atkal izskanēja jautājums, kas pamatīgi iedragājis Trampa tēlu – sieviešu apsūdzības par seksuālu uzmākšanos, ko miljardieris kārtējo reizi noraidīja.

Donalds Tramps:

Man jāteic, ka šie stāsti ir pilnīgi nepatiesi. Es pat neatvainojos savai sievai, kas sēž, lūk, tur, jo es neko tādu neesmu darījis. Es nepazīstu nevienu no šīm sievietēm.

Hilarija Klintone:

Mēs dzirdējām, kā Donalds stāsta par to, ko viņš darījis ar sievietēm, un drīz pēc tam vairākas sievietes ir nākušas klajā ar to, ka tas ir tieši tas, ko viņš ir viņām izdarījis. Kāda bija viņa reakcija? Viņš vairākos masu pasākumos paziņoja, ka viņš nevarēja neko tādu izdarīt, jo tās sievietes nebija pietiekami pievilcīgas.

Pēdējās debates klātienē vēroja ari Trampa kampaņas uzaicinātais pašreizējā prezidenta Baraka Obamas pusbrālis Maliks Obama, kurš jau iepriekš paziņojis, ka balsos par republikāņu kandidātu. Tomēr ar viņa atbalstu būs krietni par maz, lai glābtu Trampa izredzes kļūt par prezidentu.

Hilarija Klintone viņu apsteidz gan nacionālajās aptaujās, gan tā dēvētajos svārstīgajos štatos. Pat tādi tradicionāli republikāņu štati kā Arizona un Džordžija var nobalsot par spēcīgāko kandidātu, liecina aptaujas. Prezidenta vēlēšanas ASV notiks jau pēc nepilnām trīs nedēļām.

Lasi vēl