Vēl viens trauksmes cēlējs gatavs sniegt informāciju impīčmenta izmeklēšanai pret Trampu

0 Komentāru
Vēl viens trauksmes cēlējs gatavs sniegt informāciju impīčmenta izmeklēšanai pret Trampu
REUTERS/SCANPIX

Vēl viens trauksmes cēlējs ir gatavs sniegt informāciju, kas var būt svarīga pret ASV prezidentu Donaldu Trampu sāktajai impīčmenta izmeklēšanai, vēsta ASV plašsaziņas līdzekļi.

Otrais trauksmes cēlējs, kurš, tāpat kā pirmais trauksmes cēlējs, ir izlūkdienestu darbinieks, par to ir runājis ar ASV izlūkdienestu ģenerālinspektoru Maiklu Atkinsonu, telekanālam “ABC News” pastāstījis advokāts Marks Zaids, kurš pārstāv abus trauksmes cēlējus.

Otrais trauksmes cēlējs vēl nav iesniedzis oficiālu ziņojumu, taču viņam ir informācija no pirmavota, kas apstiprina pirmā trauksmes cēlēja 12. augustā iesniegtajā ziņojumā minētos faktus, ziņo “ABC News”.

Izmeklēšanas centrā ir trauksmes cēlēja ziņojums, kurā apgalvots, ka Tramps telefonsarunā 25. jūlijā mēģinājis pārliecināt Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski, ka Ukrainas Ģenerālprokuratūrai jāizmeklē gāzes ieguves kompānijas “Burisma Holdings” darbība.  Šī uzņēmuma padomes loceklis bija Hanters Baidens, kura tēvs Džo Baides, būdams ASV viceprezidents, pārraudzīja attiecības ar Ukrainu. Džo Baidens, pēc pašreizējiem aptauju datiem,  ir iespējamākais  republikāņa Trampa pretinieks no Demokrātu partijas nākamā gada ASV prezidenta vēlēšanās. Tramps paudis aizdomas, ka Baidenu ģimene guvusi nelikumīgus labumus no saiknēm Ukrainā.

Ir bažas, ka Tramps aizturējis militāro palīdzību Ukrainai, lai izdarītu spiedienu uz Kijevu.

Tā kā Tramps izdarīja spiedienu uz Ukrainu nolūkā kaitēt Baidena kampaņai par izvirzīšanu par prezidenta amata kandidātu, 24. septembrī Kongresā tika ierosināta impīčmenta izmeklēšana.

Tramps ir nodēvējis pirmā trauksmes cēlēja ziņojumā minētos faktus par nepatiesiem. Ja otrā trauksmes cēlēja sniegtā informācija šos faktus apstiprinātu, tas  nostiprinātu impīčmenta izmeklēšanas pierādījumus pret Trampu.

0 Komentāru