Vējonim nav bažu, ka ASV turpmāk varētu nepalīdzēt Latvijai militāri

9 komentāri

Latvijas augstākās amatpersonas – prezidents Raimonds Vējonis un premjers Māris Kučinskis – trešdien pauda cerību, ka ASV jaunais prezidents Donalds Tramps nelauzīs iepriekšējās starptautiskās vienošanās un, piemēram, Krievijas agresijas gadījumā sniegtu militāru palīdzību Latvijai un Baltijas valstīm.

Tramps iepriekš bija skarbi izteicies par tām NATO dalībvalstīm, kuru nacionālie aizsardzības budžeti summāri nesasniedz 2% iekšzemes kopprodukta, un Latvijas rādītājs ir zem tā. Tramps lika noprast, ka NATO aizsardzība pienākas tiem sabiedrotajiem, kas veic atbilstošus maksājumus.

Trešdien līdz ar Trampa ievēlēšanu par ASV prezidentu Latvijas prezidents cer, ka mūsu drošība nebūs apdraudēta.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis:

Latvija ir apņēmusies izpildīt solīto sasniegt 2% no IKP līdz 2018. gadam, un tas, protams, tiks izdarīts, lēmumi ir pieņemti un pašlaik notiek reālais darbs, lai to praksē ieviestu. Protams, mums ir izveidojušās normālas attiecības ar visām NATO dalībvalstī, tai skaitā arī ASV.

Vējonis nespēj iedomāties, ka jaunais ASV prezidents lauztu iepriekš uzņemtās starptautiskās saistības.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis:

Jebkura valsts – vai tā būtu Latvija vai ASV –, ja mēs esam apņēmušies kaut ko starptautiski apņēmušies kaut ko darīt, mēs parasti savas apņemšanās pildām, un man nav bažu par to, ka ASV vai citas valstis, piemēram, Lielbritānija, kur notiek diskusijas par Brexit, varētu nepildīt savas jau iepriekš uzņemtās saistības.

Laikrakstam New York Times Tramps sacīja: “Nedrīkst aizmirst rēķinus. Tām ir pienākums maksāt. Daudzas NATO valstis nemaksā, nepilda savu pienākumu. Tam ir liela nozīme. To nedrīkst aizmirst.”

Uz jautājumu, vai NATO jaunās dalībvalstis no Baltijas var paļauties, ka ASV sniegs militāro palīdzību Krievijas uzbrukuma gadījumā un vai tiks pildītas saistības, Tramps atbildēja ar pretjautājumu: “Vai viņi ir izpildījuši saistības pret mums? Ja saistības ir izpildītas, atbilde ir “jā”.”

Video

TOP komentāri

 • Gunis
  +4 +4 0

  Gunis

  Ko viņam bažīties,lai ar visu ZZS ložņā pa kumodēm un meklē savas komunistu kartes.
 • Tētuks
 • Tētuks
  +3 +3 0

  Tētuks

  Kas ir Vējonis,marionete partijām,mīkstais,cerēsim ka Donaldiņš(tā saucās košļenes,kādreiz),mūs neatdos Putinam.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl