Veicot degvielas uzpildi gaisā, pie Japānas avarē divas ASV armijas lidmašīnas

1 komentārs
Veicot degvielas uzpildi gaisā, pie Japānas avarē divas ASV armijas lidmašīnas
AP/SCANPIX

Divas ASV kara lidmašīnas ceturtdienas rītā avarēja jūrā pie Japānas piekrastes degvielas uzpildes operācijas laikā, un šajā avārijā ir pazuduši bez vēsts seši ASV jūras kājnieki, paziņoja abu valstu amatpersonas.

Iznīcinātājs F-18 un degvielas uzpildes lidmašīna C-130 bija iesaistīti “negadījumā apmēram 200 jūdžu (320 kilometru) attālumā no Japānas piekrastes”, paziņoja ASV Jūras kājnieki Japānā.

ASV mediji ziņoja, ka lidmašīnā C-130 bija pieci apkalpes locekļi, bet iznīcinātājā F-18 – divi. Viens no apkalpes locekļiem ir izglābts, bet pārējo sešu liktenis vēl nav zināms un viņi tiek meklēti, sacīja Japānas Pašaizsardzības spēku preses sekretārs.

Japāna ir nosūtījusi pazudušo ASV jūras kājnieku meklēšanai četras lidmašīnas un trīs kuģus.

Foto: AP/SCANPIX

“Mēs esam pateicīgi par Japānas Jūras pašaizsardzības spēku centieniem, jo tie nekavējoties reaģēja meklēšanas un glābšanas operācijā,” paziņoja ASV jūras kājnieki.

Abas avārijā iesaistītās lidmašīnas bija izlidojušas no Jūras kājnieku korpusa Ivakuni stacijas Japānas dienvidos.

Avārijas apstākļi vēl tiek noskaidroti.

Japānā ir stacionēti apmēram 50 000 ASV karavīru, kas nereti iekļūst kādās avārijās. Novembrī jūrā pie Japānas dienvidu salas Okinavas nogāzās ASV karaflotes iznīcinātājs, bet abi apkalpes locekļi tika izglābti.

TOP komentāri

  • skorpioms
    0 0 0

    skorpioms

    ASV varenā militrā mašinērija ,kura gadā tērē 800 miljardus dolārus atrod iespēju tādiem incidentiem ,kuri jau ir BIJUŠI un ar ĻOTI NOPIETNĀM SEKĀM......Protams ,kad Latvijas ziņās reti ,kad parādās visi incidenti,bet nesen ASV izmeiģinājuma laikā savā teritorijā nogāzās pats jaunākais un tagad reklamētais F 35......Protams ,kad mēs tagad esam citā PROPAGANDAS UN IDEOLOĢIJAS frontes pusē un mums tagad pasniedz tikai to,kas notiekas slikts KRIEVIJĀ ,bet to ,kas slikts notiekas ASV ,jeb mūsu frontes pusē to mēdz noklusēt.....Varu atgādināt ,kad ASV šadi incidenti ar UZPILDI GAISĀ ir notiku;sas vairaķas pasaules mēroga katastrofas,kuras varēja izraisīt KODOLKARU......Tā 1961 gadā nogāzās Ziemeļkarolīnā B 52 , uz kura burta atradās 2 kodolbumbas.....tā 1961 gadā KC 135 uzpildot gaisā B 52 pie SPĀNIJAS karstiem uz kura borta atradās 4 kodolbumas sadūrās gaisā un uzsprāga.....par laimi tikai 3 kodobumas tika nopietni bojātas ,bet neeksplodēja ,bet ASV vēl tagad MAKSĀ SPĀNIJAI PAR OKEĀNA PIESĀRŅOSĀNU tad vēl tāds incidents gaisā notika pie ISLANDES krastiem kur tāpat sadūrās gaisā uzpildot bumvedēju ,kurš pazaudēja 2 kodolbumbas un tiaki 1 no tām tika atrasta ,bet kur otrā,to nezina neviens.......Tā ka nevajag nemaz kādam sākt karu.........vajag tikai tādus incidentus un viss NOTIKSIES....

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl