Komentāri

Grupējums Islāma valsts jeb Daesh no kādreiz tik biedējošās Al-Qaeda neilgā laikā pārņēmis galvenā pasaules terorisma iedvesmotāja lomu. Tieši pateicoties šim grupējumam, daudzviet pasaulē Vecgada vakars, kad pilsētu ielās iziet milzīgi pūļi svinētāju, tika sagaidīts ar lielām bažām.

Izrādās, ne bez pamata – Minhenē Vācijā un Ņujorkā tikai pēdējā brīdī izdevās novērst teroristu uzbrukumus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jau labu laiku pirms Vecgada vakara publiskajā telpā cirkulēja runas, ka ar Islāma valsti jeb Daīš saistīti teroristi varētu censties izbojāt svētkus, sarīkojot šajā dienā teroraktus. Tādēļ pasaules lielajās metropolēs Jaunais gads tika sagaidīts ar nepieredzēti stingriem drošības pasākumiem.

Piemēram, Maskavā, aizbildinoties ar koncerta filmēšanu, tika slēgts Sarkanais laukums, kas līdz šim bija pilsētas galvenā svētku notises vieta. Krievijas galvaspilsētas centrā bija ierobežota satiksme, ielās patrulēja 15 000 policistu, un svētki pagāja bez nopietniem incidentiem.

Tikmēr daudz nopietnākās briesmās nonāca Vācijas pilsētas Minhenes iedzīvotāji. Tikai stundu pirms pusnakts vietējā policija pēkšņi slēdza pilsētas centrālo dzelzceļa staciju un vilciena pieturvietu piepilsētā Pasingā. Tas esot darīts pēc tam, kad no kādas citas valsts izlūkdienestiem saņemti brīdinājumi.

Potenciālie teroristi Vācijā esot ieradušies no Sīrijas un Irākas un bijuši saistīti ar teroritisko Islāma valsti. Viņi pagaidām nav aizturēti, bet arī teroakts nav noticis un vilciena stacijas jau atsākušas darbu. Tomēr policija uzsver, ka tā neesot bijusi viltus trauksme.

Teroraktu par mata tiesu izdevies novērst arī ASV Ņujorkas štata pilsētiņā Ročesterā. Te gan potenciālais slepkava bijis nevis imigrants, bet gan kāds 25 gadus vecs vietējais vīrietis ar raibu kriminālo pagātni un garīgās veselības problēmām.

Būdams cietumā par laupīšanu viņš esot pievērsies islāmam un uzbrukumu plānojis pastrādāt, lai pierādītu, ka ir cienīgs kļūt par Islāma valsts dalībnieku. Viņa plāns bijis iebrukt kādā vietējā bārā un nogalināt tā apmeklētājus ar nažiem un mačeti.

Bezpajumtnieka plānus izjauca kāds policijas informators un viņš tika aizturēts. Ročesteras pilsētiņā uzbrukuma draudu dēļ tika atcelta Jaungada uguņošana. Bez uguņošanas nācās iztikt arī Francijas galvaspilsētā, kur tikai pirms pusotra mēneša notika šausminoši teroristu uzbrukumi, kā arī Briselē.

Beļģijas galvaspilsētu daudzi Parīzes teroraktos iesaistītie bija izmantojuši kā bāzes vietu, un vēl 31. decembrī Briselē tika arestēts kārtējais – nu jau desmitais – iespējamais terorists. Pēc tam pilsētas mērs paziņoja, ka uguņošana drošības apsvērumu dēļ tiek atcelta.

Video

Lasi vēl