Komentāri
Vecāki liek iesaldēt divus gadus veco bērnu cerībā, ka nākotnē viņu varēs izārstēt
Dean Johnson/Flickr

Divus gadus vecā taizemiešu meitene kļuvusi par jaunāko cilvēku, kas sasaldēta, lai pēc nāves neļautu nomirt smadzenēm. Vecāki cer, ka kādu dienu medicīna attīstīsies tik tālu, ka meitene atkal varēs dzīvot, ziņo BBC. Īsi pēc meitenītes otrās dzimšanas dienas viņai tika atklāts rets smadzeņu vēzis. Bērns nomira 2015. gada 8. janvārī, neilgi pirms bērns sasniedza trīs gadu vecumu.

Abi vecāki – medicīnas inženieri – pieņēma lēmumu sniegt meitenei iespēju, iespējams, dzīvot vēlāk. ”Ideja sniegt viņai palīdzību mūsdienu zinātnes ietvaros man nāca jau pirmajā dienā, kad sapratām, ka meitiņa ir slima,” medijam BBC pauda viņas vecāki.

Patlaban mīnus 196 grādu pēc Celsija temperatūrā iesaldētas un īpašā šķidrumā uzglabātas ir meitenes smadzenes, un šādā stāvoklī tās saglabāsies līdz brīdim, kad nākotnē medicīnas tehnoloģijas būs attīstījušās tik tālu, ka meitenīti varētu atdzīvināt un radīt viņai jaunu ķermeni.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Kā zinātnieki mēs esam 100% pārliecināti, ka tas kādu dienu notiks, tikai mēs nezinām – kad,” sacīja meitenes tēvs. Viņš arī sacīja, ka vēl pagātnē liktos, ka tas būtu iespējams pēc 400–500 gadiem. ”Taču tagad, es domāju, ka tas pat varētu būt iespējams pēc 30 gadiem,” sacīja vīrietis.

Viņš atzīst, ka sākumā pārējai ģimenei bija grūti pieņemt ideju, ka meitiņas smadzenes tiks iesaldētas, taču, kad viņas veselība turpināja pasliktināties, ģimene esot apradusi ar šo domu.

Ģimenē ir vēl trīs citi bērni. Pēc pirmā bērna piedzimšanas mammai tika izņemta dzemde, tādēļ nākamie bērni nāca šajā pasaulē, pateicoties medicīnas tehnoloģijām. Vecāki uzskata, ka tehnoloģijas spēlējušas galveno lomu viņu ģimenē jau no paša sākuma, tādēļ viņi cer, ka arī jaunākās meitiņas dzīvība varētu tikt atjaunota, pateicoties tām.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl