Vatikāns paver durvis viendzimuma partnerattiecību legalizācijai

0 Komentāru
Vatikāns paver durvis viendzimuma partnerattiecību legalizācijai
FOTO: SCAN

Katoļu baznīca neiebilst pret viendzimuma partnerattiecību legalizāciju, ja vien tās netiek pielīdzinātas laulībai, pirmdien apliecināja Vatikāna amatpersona.”Baznīca ir pret vienādas terminoloģijas lietošanu” attiecībā uz homoseksuālām un heteroseksuālām savienībām, sacīja monsinjors Bruno Forte.

“Turklāt man tas šķiet skaidrs, ka cilvēkiem, kas ir iesaistīti dažādās pieredzēs, ir tiesības, kas ir jāaizsargā,” viņš atzina, izsakoties par viendzimuma savienībām.

Šo tiesību “iespējamā kodificēšana” ir “jautājums par krietnumu un cilvēku goda cienīšanu”, norādīja Forte.

“Jautājums ir par to, lai izvairītos no jebkādas rupjas, pat semantiskas vienādošanas, bet, saprotams, tas nepavisam nenozīmē, ka mums būtu jānoraida pat centieni pēc iespējamas tiesību kodificēšanas, kas varētu tikt piešķirtas cilvēkiem, kuri dzīvo homoseksuālā savienībā,” viņš norādīja.

Forte ir sekretārs sinodei, kurā no 5. līdz 19.oktobrim bīskapi, kardināli un citi augsta ranga garīdznieki – kopumā 191 cilvēks – spriež par to, kā katoļu baznīcas mācība tādās jomās kā laulība, šķiršanās un homoseksualitāte varētu būt savienojama ar mūsdienu dzīvesveidu.

Pirmdien tika publicēts ziņojums, kurā apkopotas pirmās nedēļas diskusijas.

“Skaidri bija sadzirdams, ka ir nepieciešams izdarīt drosmīgas pastorālas izvēles,” ziņojumā norādīja kardināls Pēters Erdē.

Sinodes dalībnieki no jauna apstiprinājuši, ka “savienības starp viena dzimuma cilvēkiem nevar tikt izvērtētas uz tā paša pamata kā laulības saites vīrieša un sievietes starpā,” sacīja kardināls, norādot uz “morālām problēmām, kas ir saistītas ar homoseksuālām savienībām”.

Bet viņš arī atzina, ka “pastāv tādi [homoseksuāļu savienību] gadījumi, kad savstarpēja palīdzība līdz pat upurēšanās līmenim partneru dzīvē ir vērtīgs atbalsts”. Kardināls uzsvēra, ka bērni, kurus audzina viendzimuma pāri, nedrīkst ciest ne no kādas diskriminācijas.

Svētdien itāļu kardināls Andželo Skola sacīja, ka katoļu baznīcai ir no jauna jāizvērtē sava attieksme pret gejiem un lesbietēm.

“Tas ir neapšaubāmi, ka mēs, pieņemot nostāju, kas pilnā mērā paustu cieņu homoseksuālu personu godam un vienlīdzībai, esam bijuši lēni,” laikrakstam “La Repubblica” atzina konservatīvais kardināls.

Pēc vispārējām debatēm, kas notika pagājušajā nedēļā, bīskapi un kardināli nākamo dienu laikā tiksies atsevišķās darba grupās, lai izstrādātu galīgo dokumentu, kas sestdien tiks nodots plašākas sabiedrības izvērtējumam.

Sagaidāms, ka tas kļūs par pamatu otrai sinodei, kas sanāks gada laikā un iesniegs reformu priekšlikumus galīgajai apstiprināšanai pāvestam Franciskam, kurš pats ir ierosinājis debates par ģimenes jautājumiem.

0 Komentāru