Komentāri
Vatikāns paver durvis viendzimuma partnerattiecību legalizācijai
FOTO: SCAN

Katoļu baznīca neiebilst pret viendzimuma partnerattiecību legalizāciju, ja vien tās netiek pielīdzinātas laulībai, pirmdien apliecināja Vatikāna amatpersona.”Baznīca ir pret vienādas terminoloģijas lietošanu” attiecībā uz homoseksuālām un heteroseksuālām savienībām, sacīja monsinjors Bruno Forte.

“Turklāt man tas šķiet skaidrs, ka cilvēkiem, kas ir iesaistīti dažādās pieredzēs, ir tiesības, kas ir jāaizsargā,” viņš atzina, izsakoties par viendzimuma savienībām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šo tiesību “iespējamā kodificēšana” ir “jautājums par krietnumu un cilvēku goda cienīšanu”, norādīja Forte.

“Jautājums ir par to, lai izvairītos no jebkādas rupjas, pat semantiskas vienādošanas, bet, saprotams, tas nepavisam nenozīmē, ka mums būtu jānoraida pat centieni pēc iespējamas tiesību kodificēšanas, kas varētu tikt piešķirtas cilvēkiem, kuri dzīvo homoseksuālā savienībā,” viņš norādīja.

Forte ir sekretārs sinodei, kurā no 5. līdz 19.oktobrim bīskapi, kardināli un citi augsta ranga garīdznieki – kopumā 191 cilvēks – spriež par to, kā katoļu baznīcas mācība tādās jomās kā laulība, šķiršanās un homoseksualitāte varētu būt savienojama ar mūsdienu dzīvesveidu.

Pirmdien tika publicēts ziņojums, kurā apkopotas pirmās nedēļas diskusijas.

“Skaidri bija sadzirdams, ka ir nepieciešams izdarīt drosmīgas pastorālas izvēles,” ziņojumā norādīja kardināls Pēters Erdē.

Sinodes dalībnieki no jauna apstiprinājuši, ka “savienības starp viena dzimuma cilvēkiem nevar tikt izvērtētas uz tā paša pamata kā laulības saites vīrieša un sievietes starpā,” sacīja kardināls, norādot uz “morālām problēmām, kas ir saistītas ar homoseksuālām savienībām”.

Bet viņš arī atzina, ka “pastāv tādi [homoseksuāļu savienību] gadījumi, kad savstarpēja palīdzība līdz pat upurēšanās līmenim partneru dzīvē ir vērtīgs atbalsts”. Kardināls uzsvēra, ka bērni, kurus audzina viendzimuma pāri, nedrīkst ciest ne no kādas diskriminācijas.

Svētdien itāļu kardināls Andželo Skola sacīja, ka katoļu baznīcai ir no jauna jāizvērtē sava attieksme pret gejiem un lesbietēm.

“Tas ir neapšaubāmi, ka mēs, pieņemot nostāju, kas pilnā mērā paustu cieņu homoseksuālu personu godam un vienlīdzībai, esam bijuši lēni,” laikrakstam “La Repubblica” atzina konservatīvais kardināls.

Pēc vispārējām debatēm, kas notika pagājušajā nedēļā, bīskapi un kardināli nākamo dienu laikā tiksies atsevišķās darba grupās, lai izstrādātu galīgo dokumentu, kas sestdien tiks nodots plašākas sabiedrības izvērtējumam.

Sagaidāms, ka tas kļūs par pamatu otrai sinodei, kas sanāks gada laikā un iesniegs reformu priekšlikumus galīgajai apstiprināšanai pāvestam Franciskam, kurš pats ir ierosinājis debates par ģimenes jautājumiem.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl