Vašingtonas kodoldrošības samita epicentrā – Islāma valsts iegrožošana

2 komentāri
Vašingtonas kodoldrošības samita epicentrā – Islāma valsts iegrožošana
AFP/LETA

Riski, ka Islāma valsts vai citu teroristisko organizāciju rokās nonāk kodolieroči, nemitīgi pieaug, taču pasaules valstu līderi apņēmušies to nepieļaut. Par to panākta vienošanas Vašingtonā notikušajā ceturtajā kodoldrošības sammitā, kurā gan nepiedalījās otras lielākās pasaules kodolvalsts Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

Kodoldrošības samitu tēvs ir ASV prezidents Baraks Obama, kurš 2009.gadā kodolieroču neizplatīšanu pasludināja par vienu no savas ārpolitikas prioritātēm. Uzrunājot vairāk nekā 50 valstu līderus Vašingtonā, viņš paziņoja, ka draudi, ka nāvējošie ieroči var tik izmantoti, nekad nav bijuši tik augsti, un tos rada teroristi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Nav šaubu – ja šiem vājprātīgajiem cilvēkiem būs iespēja pieskarties kodolieročiem vai radioaktīviem materiāliem, tie steigsies tos izmantot, lai nogalinātu, cik vien iespējams daudz nevainīgu cilvēku. Tas mainītu pasauli,” sacīja ASV prezidents Baraks Obama.

Obamas brīdinājums nāk nedēļu pēc teroristiskā grupējuma Islāma valsts savervēto pašnāvnieku sprādzieniem Briselē, kas izdzēsa 35 cilvēku dzīvību. Izmeklēšanā secināts, ka teroristi slepus filmējuši vienu no Beļģijas atomelektrostacijas vecākajiem menedžeriem. Obama aicināja citas kodolvalstis ļoti rūpīgi sekot līdzi tam, lai 2000 tonnu kodolmateriāla, kas izsvaidīts pa visu pasauli, glabātos drošībā.

”Šis ir 21.gadsimta viens no lielākiem drošības izaicinājumiem, kuru neviena valsts nevar atrisināt viena pati. Tam nepieciešama valstu koalīcija un pārrobežu starp institucionāla koordinācija. Labā ziņa ir tā, ka esam progresējuši,” pauda Obama.

50 valstu līderu kopīgo apņemšanos nepieļaut kodolarsenāla nonākšanu ekstrēmistu rokās gan aptumšoja kodollielvaras Krievijas prezidenta Vladimirs Putinsa lēmums samitā nepiedalīties. ASV prezidents kritizēja Krieviju, ka uz kodolarsenāla samazināšanas rēķina tā strauji papildina savu konvencionālo bruņojumu.

TOP komentāri

 • Nu re
  0 0 0

  Nu re

  Krievija jau arī nav nemaz tik droša, ja pie varas nokļūs komunisti, tad kodolkarš nav izbēgams.
 • mhm
  0 0 0

  mhm

  Nu jā, paša radītus bērnus nedrīkst iznīcināt, tādēļ jāiegrožo

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl