Varšavā protesti pret tiesas lēmumu, kas faktiski aizliedz abortus

0 Komentāru
Varšavā protesti pret tiesas lēmumu, kas faktiski aizliedz abortus
EPA / SCANPX

Polijas galvaspilsētā Varšavā piektdien notika protests pret Konstitucionālās tiesas ceturtdien pieņemtu lēmumu, kas faktiski valstī aizliedz abortus.

Par spīti Covid-19 ierobežojumiem, vairāki simti cilvēku pulcējas tiesas ēkas priekšā un tālāk devās uz valdošās partijas “Likums un taisnīgums” galveno biroju.

Polijas tiesas lēmums paredz, ka atbilstoši konstitūcijai abortu veikšana embrija defekta dēļ ir nelikumīga. Faktiski tas nozīmē grūtniecības pārtraukšanas aizliegumu, jo šis ir pamatojums gandrīz visiem legālajiem abortiem Polijā.

“Nevienam nav tiesību piespiest sievietes uz varonību. Nevienam nav tiesību notiesāt sievietes spīdzināšanai. Redzēt savu bērnu mirstam – tas ir kaut kas, ko neviena māte, neviens tēvs, neviens ģimenes loceklis nekad neaizmirsīs,” citēta Polijas parlamenta deputāte Barbara Novacka.

Līdz ar tiesas lemto grūtniecības pārtraukšana Polijā atļauta tikai tad, ja tā iestājusies izvarošanas vai incesta dēļ. Kritiķi ir pārliecināti, kas tiesas lēmums veicinās nelegālus abortus un grūtniecības pārtraukšanas operācijas ārvalstīs.

0 Komentāru