Valensa: Putins ir nolemts sakāvei

0 Komentāru
Valensa: Putins ir nolemts sakāvei
FOTO: LETA

Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam nav izredžu uzvarēt pretimstāvēšanā ar demokrātisko un brīvo Rietumu pasauli, paziņojis Polijas bijušais prezidents un leģendārais arodkustības Solidaritāte līderis Lehs Valensa.

“Tā ir cīņa no citas ēras, kura ir nolemta sakāvei. Es nešaubos, ka brīvība un demokrātija uzvarēs,” intervijā Polijas telekanālam TVN Biznes pavēstīja Valensa.

Pēc viņa domām, Putins pie varas Krievijā turas, pateicoties “ienaidnieka filozofijai”. Krievijas iedzīvotājus tur bailēs no ārējiem draudiem, kas ir režīma pamats, taču tāda situācija nevar vilkties mūžīgi parasto iedzīvotāju dzīves apstākļu un oligarhu stāvokļa pasliktināšanās laikā.

“Līdz kādam laikam viņi to pieņems, taču kādā brīdī zaudēs daudz un būs spiesti pieņemt lēmumu. Var pieļaut, kādi var būt šie lēmumi, taču tas nevar vilkties pārāk ilgi,” sacīja Valensa. “Ne tādas vien impērijas ir kritušas. Šķita, ka ir neiespējami uzvarēt komunismu.”

Viņš arī uzsvēra nepieciešamību pēc Rietumu pasaules solidāras nostājas un palīdzības Ukrainai tās cīņā ar Krievijas agresiju, norādot, ka Putins ir metis izaicinājumu visai civilizētajai pasaulei.

“Mēs, protams, nesāksim atomkaru, taču mēs varam visu organizēt tādā veidā, ka katrs izdarītu kaut ko, lai Putinu uzvestu uz pareizā ceļa,” sacīja Valensa.

0 Komentāru