Valdības mudina 1. aprīlī atturēties no jokiem par pandēmiju

7 komentāri
Valdības mudina 1. aprīlī atturēties no jokiem par pandēmiju
EPA / SCANPIX

Kaut arī 1. aprīlis daudzviet pasaulē tradicionāli bijusi izjokošanas diena, Covid-19 pandēmijas dēļ daudzas valdības mudina atturēties no jokiem par vīrusa tematiku, turklāt dažiem pārkāpējiem pat draud ar cietumsodiem.

1. aprīlī joki izspēlēti kā ģimenēs, tā tīmekļa lietotāju vidē un uzņēmumos. Tomēr, pieaugot nāves gadījumu skaitam un miljoniem cilvēku dzīvojot karantīnas režīmā, vien dažiem prāts nesas uz jokošanos.

“Google”, kas citus gadus 1. aprīlī mēdza izspēlēt gaumīgas asprātības, šogad darbiniekiem paziņoja, ka “šajā tradīcijā viens gads tiks izlaists aiz cieņas pret tiem, kas cīnās ar Covid-19 pandēmiju”, teikts vēstulē darbiniekiem, kas nonākusi izdevuma “Business Insider” rīcībā.

Pandēmijas apstākļos tīmekli jau tāpat pārpludinājusi maldīga informācija, un valdībām dažkārt ir grūti nodrošināt, ka pilsoņi ir drošībā.

Dažas valdības par jokiem ar Covid-19 tēmām pat draud ar cietumu.

Taivāna, kas bijusi paraugs citām valstīm cīņā ar koronavīrusa uzliesmojumu, brīdinājusi, ka par melīgu baumu izplatīšanu draud līdz trim gadiem cietumā un aptuveni 100 000 eiro liels naudassods.

“Aprīļa joku dienā mēs varam praktizēt savu humora izjūtu, ja mums tas ir jādara, bet mēs nedrīkstam plēst jokus par pandēmiju, lai izvairītos no likuma pārkāpšanas,” līdzās sava kaķa fotogrāfijai sociālajā tīklā “Facebook” norādīja prezidente Cai Inveņa. “Es visiem vēlu ne tikai jautru, bet arī veselīgu un drošu aprīļa joku dienu.”

Arī Taizeme paziņojusi par stingru nostāju, draudot ar līdz pieciem gadiem cietumā.

“Šajā aprīļa joku dienā izlikties, ka notikusi saslimšana ar Covid-19, ir likuma pārkāpums,” valdība brīdināja tviterī.

Daudzi pazīstami zīmoli, kas iepriekšējos gados iesaistījušies 1. aprīļa izjokošanā, šogad šo tradīciju neievēros.

Londonas sabiedrisko attiecību aģentūras “Taylor Herring” pārstāvis Džeimss Herings paudis šādu brīdinājumu. “Ieteikums visām sabiedrisko attiecību aģentūrām, kas plāno aprīļa joku dienas izjokošanu,” viņš rakstīja tviterī vēl pagājušajā nedēļā. “Vienkārši  – nedariet to.”