Vakcinētajiem varētu būt plašākas brīvības, norāda Vācijas ministre

7 komentāri
Vakcinētajiem varētu būt plašākas brīvības, norāda Vācijas ministre
REUTERS / SCANPIX

Attiecībā uz pilsoņiem, kas ir pilnībā vakcinēti pret Covid-19, drīzumā varētu tikt atcelti zināmi ierobežojumi, sestdien paziņojusi Vācijas tieslietu ministre Kristīne Lambrehta.

“Ja tiks noskaidrots, ka vakcinēšana ne tikai aizsargā pret slimību, bet var arī novērst vīrusa tālāku nodošanu, to jāņem vērā, [nosakot] ierobežojumus,” sarunā ar laikrakstu “Handelsblatt” atzinusi Lambrehta. “Tās nav privilēģijas vakcinētajiem cilvēkiem, bet konstitūcijas prasība.”

Lasi vēl: Latvijā joprojām otrs zemākais pret Covid-19 vakcinēto rādītājs ES un EEZ valstu vidū

Jautājums par ierobežojumiem, kurus varētu atcelt attiecībā uz vakcinētajiem pilsoņiem, tiks apspriests pirmdien paredzētajā federālās valdības un zemju valdību pārstāvju sanāksmē.

Sestdien stājies spēkā pretrunīgi vērtētais likums, kas nosaka visā Vācijā vienotus ierobežojumus, kādi ieviešami, lai apturētu pandēmijas izplatību.

Lambrehta norādījusi, ka jaunais federālais likums piešķir varasiestādēm nepārprotamas pilnvaras ieviest “īpašus noteikumus, izņēmumus un izkārtojumus personām, kuras uzskatāmas par imunizētām pret koronavīrusu”.

Ļaudis jāinformē par priekšrocībām, kādas sniedz vakcinēšanās, uzsvērusi ministre.

“Viņi pamatoti jautā, kādu brīvību tie atkal varēs baudīt pēc potēšanās,” piebildusi Lambrehta.

7 komentāri