Vakar pie Lietuvas Seima notikušajā protestā ievainoti 10 policisti un aizturētas 26 personas

1 komentārs
Vakar pie Lietuvas Seima notikušajā protestā ievainoti 10 policisti un aizturētas 26 personas
TT NEWS AGENCY/SCANPIX

Vakar, 10.augustā, pie Lietuvas Seima notika sākotnēji saskaņota protesta akcija, kas vēlāk pārauga nekontrolētā mītiņā, kura laikā ievainoti desmit policijas darbinieki un aizturētas 26 personas.

26 aizturētās personas traucējušas sabiedrisko kārtību un ievainojušas policijas darbiniekus, teikts policijas ziņojumā: “Viņi visi veica prettiesiskas darbības, sabojāja policijas transportlīdzekļus, nodarīja fiziskas sāpes virsniekiem, kā arī ar akmeņiem apmētāja neatliekamās medīciniskās palīdzības dienesta transporta līdzekļus.”

Šobrīd zināms vien par desmit ievainotiem policistiem, bet šis skaitlis varētu būt lielāks, jo ievainotie likumsargi pēc mediķu palīdzības sāka vērsties tikai šorīt pēc nostrādātas darba maiņas.

Plkst. 2 naktī policijas darbiniekiem, izmantojot vairogus un asaru gāzi, izdevās izkliedēt protestētāju pūli.

Jau ziņots, ka 10.augustā pie Lietuvas Seima pulcējās aptuveni 5000 cilvēku, protestējot pret plāniem noteikt ierobežojumus pret Covid-19 nevakcinētām personām. Sākotnēji protesta akcija tikusi saskņota, un tā drīkstēja notikt, bet vakarpusē vairāki simti cilvēku bloķēja visas parlamenta ēkas izejas un vārtus uz iekšējo pagalmu, kur deputāti novieto savus automobiļus, izkliedza apvainojumus gan politiķiem, gan žurnālistiem, turklāt daļa no viņiem izturējās visai agresīvi, kā rezultātā bija nepieciešama policijas iesaiste.

Lietuvas valdība stingrus ierobežojumus nevakcinētajiem un netestētajiem plāno noteikt no septembra vidus, bet Seims otrdien ārkārtas sesijā risināja gluži citus jautājumus, kas saistīti ar nelegālās migrācijas krīzi.

1 komentārs