Komentāri
Vairums katalāņu neuzskata referendumu par tiesisku pamatu neatkarībai, vēsta aptauja
aptuveni 55,6% respondentu uzskata, ka reģionālajam Katalonijas parlamentam nav juridiska pamata vienpusējai neatkarības pasludināšanai. (AFP/LETA)

Vairums katalāņu neuzskata, ka 1.oktobrī notikušais neatkarības referendums nodrošina juridisko pamatu, lai atdalītos no Spānijas, liecina sestdien publicētie aptaujas rezultāti.

Saskaņā ar aptauju, kuru veicis sabiedriskās doma pētniecības uzņēmums GESOP un kuras rezultātus publicējis laikraksts ”El Periodico”, aptuveni 55,6% respondentu uzskata, ka reģionālajam Katalonijas parlamentam nav juridiska pamata vienpusējai neatkarības pasludināšanai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savukārt 68,6% aptaujāto pauduši atbalstu pirmstermiņa reģionālo vēlēšanu sarīkošanai, lai atrisinātu konstitucionālo krīzi, kuru izraisījis Katalonijas konflikts ar Spānijas centrālo valdību.

68,3% katalāņu uzskata, ka jāsāk sarunas ar Madridi par konstitucionālajām reformām, kas paplašinātu Katalonijas autonomiju, nevis novestu pie pilnīgas neatkarības.

Jau vēstīts, ka Spānija nolēmusi izpildīt savus draudus un līdz ar sestdienu, 21. oktobri, sāks apturēt Katalonijas autonomiju jeb pilnvaru atcelšanas procedūru.

Tāpat vēstīts, ka otrdien, 10. oktobrī, Katalonijas reģionālās valdības premjerministrs Karless Pudždemons uzrunā Katalonijas parlamentā pavēstīja, ka reģions ir ieguvis tiesības uz neatkarību, taču oficiāls lēmums pagaidām esot jāatliek.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl