Komentāri
Vairums katalāņu neuzskata referendumu par tiesisku pamatu neatkarībai, vēsta aptauja
aptuveni 55,6% respondentu uzskata, ka reģionālajam Katalonijas parlamentam nav juridiska pamata vienpusējai neatkarības pasludināšanai. (AFP/LETA)

Vairums katalāņu neuzskata, ka 1.oktobrī notikušais neatkarības referendums nodrošina juridisko pamatu, lai atdalītos no Spānijas, liecina sestdien publicētie aptaujas rezultāti.

Saskaņā ar aptauju, kuru veicis sabiedriskās doma pētniecības uzņēmums GESOP un kuras rezultātus publicējis laikraksts ”El Periodico”, aptuveni 55,6% respondentu uzskata, ka reģionālajam Katalonijas parlamentam nav juridiska pamata vienpusējai neatkarības pasludināšanai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savukārt 68,6% aptaujāto pauduši atbalstu pirmstermiņa reģionālo vēlēšanu sarīkošanai, lai atrisinātu konstitucionālo krīzi, kuru izraisījis Katalonijas konflikts ar Spānijas centrālo valdību.

68,3% katalāņu uzskata, ka jāsāk sarunas ar Madridi par konstitucionālajām reformām, kas paplašinātu Katalonijas autonomiju, nevis novestu pie pilnīgas neatkarības.

Jau vēstīts, ka Spānija nolēmusi izpildīt savus draudus un līdz ar sestdienu, 21. oktobri, sāks apturēt Katalonijas autonomiju jeb pilnvaru atcelšanas procedūru.

Tāpat vēstīts, ka otrdien, 10. oktobrī, Katalonijas reģionālās valdības premjerministrs Karless Pudždemons uzrunā Katalonijas parlamentā pavēstīja, ka reģions ir ieguvis tiesības uz neatkarību, taču oficiāls lēmums pagaidām esot jāatliek.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl