Vairums katalāņu neuzskata referendumu par tiesisku pamatu neatkarībai, vēsta aptauja

Komentāri
Vairums katalāņu neuzskata referendumu par tiesisku pamatu neatkarībai, vēsta aptauja
aptuveni 55,6% respondentu uzskata, ka reģionālajam Katalonijas parlamentam nav juridiska pamata vienpusējai neatkarības pasludināšanai. (AFP/LETA)

Vairums katalāņu neuzskata, ka 1.oktobrī notikušais neatkarības referendums nodrošina juridisko pamatu, lai atdalītos no Spānijas, liecina sestdien publicētie aptaujas rezultāti.

Saskaņā ar aptauju, kuru veicis sabiedriskās doma pētniecības uzņēmums GESOP un kuras rezultātus publicējis laikraksts ”El Periodico”, aptuveni 55,6% respondentu uzskata, ka reģionālajam Katalonijas parlamentam nav juridiska pamata vienpusējai neatkarības pasludināšanai.

Savukārt 68,6% aptaujāto pauduši atbalstu pirmstermiņa reģionālo vēlēšanu sarīkošanai, lai atrisinātu konstitucionālo krīzi, kuru izraisījis Katalonijas konflikts ar Spānijas centrālo valdību.

68,3% katalāņu uzskata, ka jāsāk sarunas ar Madridi par konstitucionālajām reformām, kas paplašinātu Katalonijas autonomiju, nevis novestu pie pilnīgas neatkarības.

Jau vēstīts, ka Spānija nolēmusi izpildīt savus draudus un līdz ar sestdienu, 21. oktobri, sāks apturēt Katalonijas autonomiju jeb pilnvaru atcelšanas procedūru.

Tāpat vēstīts, ka otrdien, 10. oktobrī, Katalonijas reģionālās valdības premjerministrs Karless Pudždemons uzrunā Katalonijas parlamentā pavēstīja, ka reģions ir ieguvis tiesības uz neatkarību, taču oficiāls lēmums pagaidām esot jāatliek.

Lasi vēl