Vairāki simti cilvēku dodas gājienā no Berlīnes uz Sīriju

Komentāri
Vairāki simti cilvēku dodas gājienā no Berlīnes uz Sīriju
FOTO: LETA

Lai paustu solidaritāti, kara izpostītās Alepo pilsētas iedzīvotājiem, aptuveni četri simti Vācijas cilvēktiesību aktīvisti no Berlīnes devušies ceļā uz pilsoņkara plosīto Sīrijas pilsētu.

Gājiena mērķis – pastiprināt politisko spiedienu, lai palīdzētu Sīrijas pilsoņkarā ierautajiem civilajiem iedzīvotājiem. Tā organizatori lēš, ka visu tālo ceļu līdz Alepo varētu noiet tikai 30 cilvēku, un, iespējams, gājiens uz Turcijas robežas var tikt apturēts.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Gājiens sākās no bijušās Tempelhofas lidostas teritorijas, kur tagad izmitināti vairāki tūkstoši bēgļu no Sīrijas, Irākas un citām valstīm.

Gājiena dalībnieki cer noiet vidēji 20 kilometrus dienā un šķērsot Čehijas, Austrijas un vairāku Balkānu valstu teritoriju, līdz nokļūs Turcijā un tad no turienes plāno doties tālāk uz Sīriju.

Sociālajā tīklā “Facebook” vairāki tūkstoši cilvēku solījuši pievienoties vismaz kādā aptuveni trīstūkstoš kilometru garā gājiena posmā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl