Komentāri
Vairāki pierādījumi liecina, ka Krievijas mērķis ir atbalstīt Sīrijas prezidenta režīmu
FOTO: SCANPIX

Sīrijā turpinās intensīva militārā operācija. Krievija sākusi raidīt raķetes arī no karakuģiem, un gaisa uzlidojumi kļuvuši vēl intensīvāki. Tas dod arvien vairāk pierādījumu tam, ka Krievijas galvenais mērķis ir atbalstīt autoritāro Sīrijas prezidenta režīmu, nevis cīnīties ar teroristiem, kā apgalvo pati Krievija.

Krievijas militārie uzlidojumi Sīrijā šodien turpinās ar jaunu spēku. Kā skaidro novērotāji, šoreiz aviotriecieni bijuši daudz “intensīvāki nekā parasti”, turklāt pirmo reizi tos papildināja kaujas uz zemes starp režīma spēkiem un nemierniekiem un Krievijas karakuģu raidīti šāviņi no Kaspijas jūras.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Četri Krievijas karakuģi kopumā izšāvuši 26 raķetes. Tie trāpījuši 11 mērķiem, no kuriem visi pilnībā iznīcināti. Par to pavēstījis Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu tikšanās laikā ar Valsts prezidentu Vladimiru Putinu. Šoigu skaidrojis, ka triecieni raidīti pret džihādistu grupējuma Islāma valsts pozīcijām, taču Rietumvalstis to sāk apšaubīt arvien vairāk.

Turcijas premjerministrs Ahmets Davutoglu pavēstīja, ka pagaidām pret Islāma valsts kaujiniekiem bijuši vērsti tikai divi no Krievijas uzlidojumiem. Visi pārējie bijuši pret mērenajiem nemierniekiem, kurus atbalsta Turcija un ASV.

Brīvās Sīrijas armijas militārais padomnieks pauda viedokli, ka šīs operācijas iezīmē sākumu lielai sauszemes ofensīvai, kas patiesībā sākusies jau vakar. Analītiķi vērsuši uzmanību uz to, ka Krievija vairākkārt veikusi uzlidojumus teritorijām ap valdības gaisa spēku bāzēm, kas var tikt izmantotas Krievijas spēku iespēju paplašināšanai.

Lasi vēl