Vairāki aresti Mančestrā; arēnas spridzinātājs jau iepriekš bija nonācis drošības dienestu redzeslokā

1 komentārs
Vairāki aresti Mančestrā; arēnas spridzinātājs jau iepriekš bija nonācis drošības dienestu redzeslokā
Foto: LETA /AFP

Mančestras dienvidos ir arestēti trīs cilvēki saistībā ar vakardienas teroraktu, ziņo policija.

Lielbritānijas iekšlietu ministre Ambera Ruda šodien akcentēja, ka ielās būs redzami aizvien vairāk karavīri, jo valsts oficiālais apdraudējuma līmenis ir pacelts uz kritisko līmeni. Tas nozīmē, ka policistu vietā arī karavīri patrulēs publiskos pasākumos, tostarp sporta sacensībās. Ruda akcentēja, ka militārpersonas būs policijas pakļautībā.

Lielbritānijas iekšlietu ministre norādīja, ka šobrīd notiek rūpīga izmeklēšana. Viņa stāstīja, ka uzbrucējs Salmans Abedi bija jau nonācis drošības dienestu redzeslokā pirms terorakta veikšanas.

Foto – izmeklēšana Mančestrā

Mančestras arēnas spridzinātājs Salmans Abedi vairākas reizes bija devies uz savu vecāku dzimteni Lībiju, kur viņš bija saistījies ar teroristiskām organizācijām. Tiek ziņots, ka no Lībijas viņš bija atgriezies šonedēļ.

Abedi piedzima Mančestrā un uzauga noslēgtā lībiešu sabiedrībā, kura ir zināma ar savu stingro nostāju pret Kadafi režīmu. Viņš radikalizējās pavisam nesen, nav skaidri zināms laiks. Viņš esot apmeklējis lūgšanas vietējā mošejā, kura ir tikusi apsūdzēta ziedojumu vākšanā priekš džihādistiem.

Savukārt kāds Mančestras iedzīvotājs uzņēmis video, kā policija veic kratīšanu kaimiņu ēkā saistībā ar teroraktu. Video redzams, kā policisti iekļūst aizdomās turamā mājā, veicot pat kontrolētu sprādzienu.

Iepriekš jau ziņots, ka ir arestēts arī kāds 23 gadus vecs vīrietis saistībā ar sprādzienu.

VIDEO: policisti iekļūst mājā, lai veiktu kratīšanu

Plašāk par izmeklēšanu TV3 Ziņās plkst. 19.00!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl