Vairākās Eiropas valstīs ieradušies afgāņu bēgļi; Eiropa viņiem sola palīdzēt

1 komentārs
Vairākās Eiropas valstīs ieradušies afgāņu bēgļi; Eiropa viņiem sola palīdzēt
AFP/SCANPIX

Vairākās Eiropas valstīs ieradušies afgāņu bēgļi, kuri iepriekš strādājuši starptautiskās struktūras, sniedzot palīdzību Rietumvalstīm, un Eiropa sola afgāņiem palīdzēt, vēsta TV3 Ziņas.

Sestdien, 21.augustā, Kabulā ieradies radikālā islāmistu grupējuma “Taliban” līdzdibinātājs mulla Abduls Gani Baradars, lai piedalītos sarunās par jaunās “iekļaujošās” valdības veidošanu.

Tikmēr no Kabulas lidostas ar militārajām lidmašīnām turpina izlidot ārvalstnieki un arī daļa no rietumiem lojālajiem afgāņiem. Lidostā vēlas iekļūt milzīgs skaits cilvēku, kurus mēģina savaldīt ārvalstu kaujinieki un vietējie palīgi. Dažkārt lietā pat jāliek rīkstes, lai pūli nomierinātu.

Dazs Makmahons, britu armijas pārstāvis

“Jā, dažreiz nākas izmantot vietējos paņēmienus, lai viņus nomierinātu. Kad viņi redz, ka process darbojas, viņi nomierinās, taču, kad sakarst, ir izslāpuši, kļūst ļoti aizkaitināti. Daudzi no sanākušajiem ir bez nepieciešamajiem dokumentiem, lai tiktu tālāk.”

Daļu no bēgļiem sestdien uzņēmusi Itālija un Spānija. Eiropa sola vēl lielāku atbalstu tiem afgāņiem, kuriem taleban režīma apstākļos dzīve dzimtenē nav iespējama.

Urzula fon der Leiena, Eiropas Komisijas prezidente

“Starp Eiropas Savienības dalībvalstīm ir vienošanās, ka humānā palīdzība ir jāturpina. Lielākā daļa cilvēku, kas bēg, atrodas Afganistānā – 80% ir sievietes un bērni. Šī humānā palīdzība ir ne tikai jāsniedz, bet arī jāpalielina. Mēs atzinīgi vērtējam to, ka dalībvalstis ir paziņojušas par ārkārtas palīdzību, un arī Eiropas Komisija plāno palielināt humāno palīdzību.”

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans brīdinājis Eiropas Savienību par jaunu bēgļu vilni no Afganistānas. Augošs afgāņu migrantu skaits var būt “nopietns izaicinājums visiem”, sacīja Erdogans telefonsarunā ar Grieķijas premjerministru. Savukārt Grieķija uzcēlusi četrus metrus augstu žogu uz robežas ar Turciju, lai apstādinātu iespējamo, nekontrolējamo afgāņu bēgļu plūsmu.

1 komentārs