Vai Tramps pēc vēlēšanām būs tas pats Tramps, kas pirms? Edija fiksās piezīmes Nr. 11

Komentāri

Visi jau zinām, kas noticis. Donaldam Trampam ir izdevies megapārsteigums. Visi prognozētāji un aptauju veicēji palikuši jaņos. Tramps būs nākamais ASV prezidents.

Mēs šobrīd slīkstam komentāru jūrā. Tāpēc man nav nekādas jēgas pilināt vēl dažus jaunus pilienus šajā jūrā. Vien divas lietas, kurām pievērst uzmanību nākamajos mēnešos.

Pirmkārt, vai Tramps pēc vēlēšanām būs tas pats Tramps, kas pirms vēlēšanām.

ASV vēsturē ir bijuši gadījumi, kad prezidentu rīcība pēc vēlēšanām ir bijusi pilnīgi radikāli atšķirīga no viņu izteikumiem kampaņas laikā.

Tieši pirms simts gadiem uzvaru vēlēšanās izcīnīja demokrāts Vudro Vilsons, kurš skaidri un gaiši klāstīja, ka neiesaistīs Ameriku Pirmajā pasaules karā. Amerika iesaistījās dažus mēnešus vēlāk. 1972. gada vēlēšanās uzvarēja komunistu nīdējs, republikānis Ričards Niksons. Nepagāja necik ilgs laiks, kad viņš jau dzēra konjaku ar Mao Dzedunu komunistiskajā Ķīnā.

Otrkārt, kaut ko spriest, piemēram, par gaidāmo ārpolitiku, varēs sākt tad, kad Tramps izveidos savu valdību. Valsts sekretāra un aizsardzības ministra uzvārdi būs labi indikatori tam, vai mēs nākamajos gados dzīvosim pavisam citādākā, vai vien drusku citādākā pasaulē.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl