Vai tiešām Brexit bija “īstā” izvēle? Briti vairs nejūtas droši par savu ekonomisko stāvokli

Pievienot komentāru
Vai tiešām Brexit bija “īstā” izvēle? Briti vairs nejūtas droši par savu ekonomisko stāvokli
Foto: AFP / LETA

Referendums par izstāšanos no Eiropas Savienības Lielbritānijā ir atnesis ilgtermiņa ekonomisko nedrošību, tā paziņojis Lielbritānijas centrālās bankas vadītājs Marks Kērnijs.

Viņš arī brīdinājis, ka Lielbritānijas vēlētāju lēmums izstāties no Eiropas Savienības kādu laiku negatīvi ietekmēs arī Lielbritānijas ekonomikas izredzes.

”Manuprāt, ekonomikas prognoze ir pasliktinājusies, un vasarā, visticamāk, būs nepieciešams mīkstināt monetāro politiku. Cilvēki ir kļuvuši daudz piesardzīgāki savos tēriņos. Tāpat ārvalstu investoru vidū šobrīd valda neskaidrība par turpmāko sadarbību ar Lielbritāniju,” teic Kērnijs.

Lielbritānijas bankas vadītājs gan mierina, ka banka pēdējo mēnešu laikā īstenojusi plānus, lai sagatavotos tirgus šokam. Jau vēstījām, ka Lielbritānijas sterliņu mārciņa pēc referenduma noslīdēja līdz zemākajam līmenim pēdējā 31 gada laikā. Starptautiskās reitingu aģentūras samazinājušas Lielbritānijas kredītreitingu, nosakot tam negatīvu ilgtermiņa nākotnes perspektīvu. Referenduma dēļ strauju lejupslīdi piedzīvoja ne tikai britu mārciņas vērtība, bet arī samazinājās cenas akciju un naftas tirgos.