Vai tiek veicināta jauniešu dzimumdzīve agrā vecumā? Prezervatīvus izsniedz jau pamatskolēniem!

1 komentārs
Vai tiek veicināta jauniešu dzimumdzīve agrā vecumā? Prezervatīvus izsniedz jau pamatskolēniem!
Foto: FLICKR ()

Lai izsargātos no seksuāli transmisīvajām slimībām, turpmāk bezmaksas prezervatīvi būs pieejami jau pamatskolas vecuma bērniem. Jautājumus rada tas, vai šāda prakse neveicinās jauniešiem uzsākt dzimumdzīvi agrā vecumā.

Kādā Sanfrancisko skolā skolas valde vienbalsīgi lēma, ka bezmaksas prezervatīvi turpmāk būs pieejami ne tikai vidusskolēniem, bet arī pamatskolēniem.

Lai saņemtu bezmaksas prezervatīvus, skolēnam vecāku atļauja nebūs nepieciešama, tomēr viņam nāksies tikties ar skolas medmāsu vai sociālo darbinieku.

Skolas direktors Kevins Velness (Kevin Wellness) noliedz to, ka bezmaksas prezervatīvi var skolēnos veicināt dzimumdzīves uzsākšanu jaunā vecumā.

Skolā tika veikta aptauja, kurā noskaidrojās, ka 26% no visiem skolēniem ir bijušas dzimumattiecības, pamatskolas vecuma grupā tie ir tikai 5%. Bet neizsargāšanās gadījumu skaits ir liels! 38% skolēni atzina, ka neizmanto izsargāšanos.

Lēmums par bezmaksas prezervatīvu dalīšanu jau pamatskolas vecuma bērniem tika pieņemts, jo Sanfrancisko ir viens no augstākajiem hlamīdiju, gonorejas un sifilisa saslimšanas gadījumu skaitiem Amerikas Savienotajās Valstīs. Turklāt jauniešiem ir paaugstināts risks saslimt, skaidro doktors Filips Sūzans (Philip Susan).

Līdzīgas skolu programmas ir apstiprinājušas skolas Losandželosā un Oklendā.

Vai tu atbalstītu, ja arī Latvijas skolās bērniem tiktu izsniegti bezmaksas prezervatīvi?

Rezultāti:
77%

23%

0%

Nezinu

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl