Turcijas apvērsuma rīkotāji, ieņemot nacionālo TV, ziņoja par valsts varas pārņemšanu

1 komentārs
Turcijas apvērsuma rīkotāji, ieņemot nacionālo TV, ziņoja par valsts varas pārņemšanu
AFP/SCANPIX

Turcijas nacionālā televīzija TRT sākusi raidīt armijas grupas raidītu paziņojumu par to, ka valstī noticis apvērsums.  Ieņemtas ir arī valdības ēkas. Rietumeiropas eksperti jau ziņo, ka šis apvērsums ir nevis spontāns, bet gan iepriekš rūpīgi izplānots, jo tajā iesaistīti Turcijas armijas “atslēgas cilvēki”.

Armijas grupa, kas veica valsts apvērsumu, pārņēmusi kontroli arī par Turcijas valsts telekanālu TRT. Tāpat pārņemta ne vien nacionālā televīzija, bet arī bloķēti sociālie tīkli. Haoss ir gan Turcijas galvaspilsētā Ankarā, gan Stambulā. Valstī izsludināta komandantstunda. Tiek ziņots arī par ķīlniekiem – cilvēkiem, kas vēlējās pretoties apvērsumam.

Militārā grupa ziņo, ka esot pārņēmusi varu “demokrātijas vārdā”.

Turcijas premjerministrs tikmēr paziņojis par ”nelegālām darbībām”, ko veic Turcijas armija – Stambulā ir noslēgti tilti, Ankarā vērojamas zemu lidojošas lidmašīnas, tāpat dažviet pilsētā skan šāvieni, bet netālu no lidostas redzēti tanki, ziņo BBC.

Turcijas prezidents Erdogans paziņojis, ka aiz apvērsuma stāv grupējums . Viņš aicinājis cilvēkus iziet ielās, lai pretotos apvērsumam. Tikmēr citu valstu pārstāvji, tostarp Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, aicina savu valstu pilsoņus izvairīties no sabiedrisku vietu apmeklēšanas, kamēr situācija normalizējas.

Medija France 24 korespondente vēsta, ka Turcijas armija arī apturējusi komerciālo kuģu satiksmi Bosfora šaurumā, kas ir viens no noslogotākajiem pasaulē.

Foto – apvērsuma mēģinājums Turcijā!