Vai debesskrāpji izzudīs pavisam? Ķīna aizliedz būvēt augstceltnes

0 Komentāru
Vai debesskrāpji izzudīs pavisam? Ķīna aizliedz būvēt augstceltnes
REUTERS/SCANPIX

Ķīna mazajām pilsētām aizliegusi būvēt superaugstas celtnes, tādā veidā cenšoties mazināt ārišķību.

Ķīnas pilsētās, kurās populācija ir virs trijiem miljoniem, būs aizliegts būvēt ēkas, kuru augstums pārsniedz 150 metrus. Savukārt visās pārējās pilsētās debesskrāpju augstums nedrīkstēs pārsniegt 250 metrus.

Jau šobrīd Ķīnā darbojas aizliegums būvēt celtnes, kuru augstums pārsniedz 500 metru robežu.

Ķīna ir mājvieta vienām no visaugstākajām celtnēm pasaulē – 632 metrus augstajam Šanhajas tornim un 599 metrus augstajam starptautiskajam finanšu centram Ping An.

Vietējie laikraksti ziņo, ka šādas augstākas celtnes var būt nepieciešamas lielākajās pilsētās – Šanhajā un Šeņdžeņā – bet pārējās pilsētas platība ir pietiekamā daudzumā. Tur debesskrāpji parasti būvēti pievilcības dēļ.

Lasi vēl – Vai Ķīnas raustīšana ”aiz ūsām” atspēlēsies? Lietuvā trešdien viesojas Taivānas delegācija

Šā gada maijā 350 metrus augstais debesskrāpis “SEG Plaza” vējā sāka šūpoties, kas lika vairākiem simtiem cilvēku, kas atradās ēkas pakājē, satraukumā skriet ko kājas nes.

Ķīnas vadība nu ir ķērusies pie dažādu augstceltņu un vietējo uzņēmēju kritizēšanas, jo tie būvē debesskrāpjus, lai piesaistītu cilvēkus.

Tāpat šogad valsts izsludinājusi aizliegumu būvēt neglītu arhitektūru.

“Mēs esam tajā posmā, kurā cilvēki pārāk impulsīvi un izmisīgi vēlas uzbūvēt kaut ko tādu, kas paliks vēsturē. Pilsētplānotāji cenšas šo mērķi sasniegt, radot celtnes, kas savā dīvainībā ir kļuvušas pavisam ekstrēmas,” norādījis vietējais arhitekts.

0 Komentāru