Vācijas varasiestādes izmeklē iespējamo krāpšanos ar bezmaksas Covid-19 testiem

0 Komentāru
Vācijas varasiestādes izmeklē iespējamo krāpšanos ar bezmaksas Covid-19 testiem
REUTERS/SCANPIX

Vācijas varasiestādes izmeklē iespējamo krāpšanos ar bezmaksas Covid-19 testiem, otrdien, 1.jūnijā, paziņojis Vācijas veselības ministrs Jenss Špāns.

Vācijā cilvēkiem jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests, lai iekļūtu veikalos, kas nepārdod pirmās nepieciešamības preces, apmeklētu bārus, restorānus un nelielus kultūras pasākumus.

Valdība nodrošina katram cilvēkam vienu bezmaksas testu nedēļā, kā rezultātā vairāk nekā 15 000 uzņēmumu ķērušies pie ātro Covid-19 testu piedāvāšanas. Par testēšanas centriem pārveidoti mobilo telefonu veikali, mākslas galerijas un skaistumkopšanas saloni.

“Pēc visa, ko esmu redzējis, pastāv aizdomas, ļoti labi pamatotas aizdomas, ka notikusi arī krāpšana,” atzina Vācijas veselības ministrs.

Ministrs paziņoja, ka prokuratūra sākusi izmeklēšanu.

Pagājušajā gadā daudzi cilvēki, kas pieteicās valdības atbalstam Covid-19 skartajiem uzņēmumiem, krāpās savos pieteikumos. Tam nākot gaismā, valdība pastiprināja noteikumus atbalsta saņemšanai, un atbalstu maksājumi aizkavējās, kamēr tika veiktas papildu pārbaudes.

Špāns norādīja, ka valdība iztērējusi aptuveni 660 miljonus eiro, lai nodrošinātu aptuveni 45 miljonus bezmaksas testu mēnesī. Tas ir vairāk nekā testiem iztērējusi jebkura cita valsts Eiropā.

0 Komentāru