Vācijas tiesa sīrietim par homofobisku slepkavību piespriež mūža ieslodzījumu

3 komentāri
Vācijas tiesa sīrietim par homofobisku slepkavību piespriež mūža ieslodzījumu
IMAGO IMAGES/SCANPIX

Vācijas tiesa 21 gadu vecam sīrietim par homofobisku uzbrukumu geju pārim, vienu cilvēku nogalinot, bet otru nopietni savainojot, piespriedusi maksimālo sodu – mūža ieslodzījumu.

Apsūdzētais Abdulla A. pērn oktobrī Drēzdenē uzbruka ar nazi geju pārim. Noslepkavotajam vīrietim bija 55 gadi, bet viņa partnerim 53 gadi.

Slepkavības motīvs bija reliģijas iedvesmota homofobija, norādīja apsūdzības puse.

Upuri, Vācijas rietumdaļas Ziemeļreinas-Vestfālenes federālās zemes iedzīvotāji, Drēzdenē bija ieradušies brīvdienās.

Viņiem attiecības bijušas vairāk nekā astoņus gadus, un pēc ceļojuma viņi grasījušies sākt kopdzīvi.

Uzbrucējs tikko bijis izlaists no nepilngadīgo cietuma, kur viņš atradās, izciešot 2018. gadā piespriesto sodu par teroristu organizācijas “Islāma valsts” popularizēšanu un uzbrukumu gatavošanu.

Pēc izlaišanas no cietuma viņš veikalā iegādājies divus virtuves nažus. Nesot tos mugursomā, viņš uzsācis misiju, lai “nogalinātu neticīgos”.

Pēc pusstundas viņš bija izraudzījies uzbrukuma mērķi.

“Pēkšņi bija trieciens, pilnīgs pārsteigums, no aizmugures,” izmeklētājiem sacīja izdzīvojušais upuris. Turpmākais pazudis no apziņas. “Es neko nevaru atcerēties, un, godīgi sakot, esmu priecīgs, ka nevaru.”

Kā skaidroja uzbrucējs, viņu motivējusi upuru seksualitāte. Viņš sacīja, ka pāris pastrādājis “smagu grēku” un ka gribējis viņus sodīt ar nāvi.

Uzbrucēja advokāti apgalvoja, ka cietuma amatpersonas pieļāvušas viņu klienta radikalizēšanos, nenodrošinot viņam reliģisko padomu došanu un pametot viņu izolācijā.

Pirms atbrīvošanas viņš atzīts par augsta riska likumpārkāpēju, raisot upuru tuvinieku jautājumus par to, vai šo uzbrukumu nebija iespējams novērst.

3 komentāri