Vācijas prokuroriem un tiesnešiem pamatīgas galvassāpes sagādājis kāds vīrietis, kurš mājas pagrabā glabājis Otrā pasaules kara tanku

1 komentārs
Vācijas prokuroriem un tiesnešiem pamatīgas galvassāpes sagādājis kāds vīrietis, kurš mājas pagrabā glabājis Otrā pasaules kara tanku
VLADISLAVS PROŠKINS, F64

Vācijas juristiem galvassāpes sagādājis kāds vīrs, kas nolēma savas mājas pagrabā uzglabāt Otrā pasaules kara tanku, pretgaisa šauteni un torpēdu. Amatpersonām nu jāpieņem lēmums, kā un vai sodīt mantu glabātāju.

2015. gadā ar armijas palīdzību no kāda vīrieša dzīvesvietas tika izņemts Otrā pasaules kara tanks, pretgaisa šautene un torpēda. Prokurori un advokāti tagad ņemas spriest iespējamos sodus, tostarp iespējamu to atlikšanu vai naudas soda piemērošanu līdz 500 000 eiro.

Tāpat 84 gadus vecajam kungam paša spēkiem jāatrod “jaunas mājas” kara objektiem.

Vīrieša advokāts paudis, ka ASV muzejs ir izteicis vēlmi iegādāties “Pantera” tanku. Liela daļa vēsturnieku apgalvo, ka konkrētais tanks bijis efektīvākais šāda veida transportlīdzeklis, ko Vācija izmantojusi Otrā pasaules kara laikā.

Arī vairāki kolekcionāri vērsušies pie apsūdzētā ar vēlmi iegādāties kādu no citām mājā uzglabātajām relikvijām.

Pirmdien tiesas sēdē advokāti centās noskaidrot, vai vīrieša militārā kolekcija ir pārkāpusi Vācijas Kara ieroču kontroles kodeksu.

Tā kā liela daļa ieroču vairs nav funkcionāli un tanks norakstīts kā metāllūznis, tiek apsvērta soda samazināšana līdz 50 000 eiro. Tajā pašā laikā prokurori apgalvo pretējo.

2015. gadā tanka izcelšana no pagraba un novietošana uz iekrāvēja transportēšanai prasīja 20 karavīru darbu deviņu stundu garumā.

Tiek apgalvots, ka vietējās amatpersonas, kuras pārmeklēja vīrieša māju, meklējot nozagtu nacistu mākslu, tika uzpirktas no Berlīnes kolēģu puses.

Vēl viena nopratināšana paredzēta 4. augustā, un gala lēmuma pieņemšana gaidāma nākamajā mēnesī.

1 komentārs