Vācijas politiķi mudina atteikties no obligātās masku nēsāšanas

0 Komentāru
Vācijas politiķi mudina atteikties no obligātās masku nēsāšanas
AFP/SCANPIX

Ar Covid-19 inficēto skaitam turpinot samazināties, Vācijas politiskajiem līderiem pienācis laiks apsvērt, vai sejas aizsargmasku nēsāšanai joprojām būtu jābūt obligātai, svētdien publicētajā intervijā laikrakstam “Bild am Sonntag” izteikusies tieslietu ministre Kristīne Lambrehta.

Ja inficēšanās gadījumu skaits ir zems un turpina mazināties, valsts vadītājiem ir jānoskaidro, vai un kad prasība nēsāt maskas ir samērīga, atzinusi Lambrehta.

Tas īpaši attiecas uz skolām, jo skolēnus visvairāk ietekmējusi masku nēsāšana, piebildusi ministre.

Inficēto skaits uz 100 000 iedzīvotāju pēdējo septiņu dienu laikā šobrīd Vācijā ir 17,3, svētdien paziņojis Roberta Koha institūts (RKI). Vēl pirms nedēļas šis skaitlis bija 24,7.

Bundestāga priekšsēdētāja vietnieks Volfgangs Kubickis gājis vēl tālāk nekā Lambrehta, aicinot pilnībā atteikties no obligātas masku nēsāšanas.

“Pieauguma līmenim nepārprotami esot zemākam par 35, valsts nedrīkst bez izšķirības ierobežot visu pilsoņu pamattiesības,” atzinis Kubickis.

Viņš piebildis, ka federālo zemju valdībām drīzumā var nākties rēķināties ar prasībām tiesās, ja tās aši nemainīs līdzšinējos noteikumus.

Policijai atkal vajadzētu paļauties uz pilsoņu atbildīgumu, nevis pastāvīgi izdot noteikumus par to, kā tiem vajadzētu uzvesties, uzsvēris Kubickis.

0 Komentāru