Vācijas politiķi asi nosoda anti-islāmizācijas kustību

Komentāri
Vācijas politiķi asi nosoda anti-islāmizācijas kustību
FOTO: Flickr

Vācijas politiķi un sabiedrībā zināmi cilvēki nosodījuši “anti-islāmizācijas” kustību, kas ar vien vairāk naidīgi noskaņo sabiedrību pret patvēruma meklētājiem. Vācijas politiķi ir neizpratnē, kā reaģēt uz pieaugošo kustības popularitāti un bažījas, ka tā uzjundīs nacistisko pagātni. 

Līdz šim Vācija bija pazīstama kā viena no liberālākajām valstīm patvēruma meklētājiem – daļēji savas nacistiskās pagātnes dēļ un lielās turku kopienas dēļ.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Salīdzinot ar citām Eiropas valstīm Vācijā ļoti reti notika demonstrācijas pret patvēruma meklētājiem, taču kopš oktobra  Vācija ir pieredzējusi stihisku demonstrāciju vilni. To organizē kustība Patriotiskie eiropieši pret Rietumu islāmizāciju, saīsināti PEGIDA, kuras popularitāte aug neticamā ātrumā.

Ja uz pirmo PEGIDA demonstrāciju oktobrī sanāca vien daži dalībnieki, tad vakar lielākajās Vācijas pilsētās pret islāmizāciju pulcējās jau vairāk nekā 30 tūkstoši cilvēku. Tas ir daudz vairāk nekā PEGIDA spēja pucēt līdz šim un tiek uzskatīts par indikatoru, ka atbalsts kustībai ir pieņēmies spēkā.

Vācijas valdība vairākkārt apsūdzējusi PEGIDA naida kurināšanā un norādījusi, ka tā savās rindās ievilina arī vienkāršos iedzīvotājus, kuriem ir bail no islāmizācijas PEGIDA rīkotajām demonstrācijām.

Lai nosodītu kustību vismaz 22 tūkstoši cilvēku vakar pulcējās Berlīnē, Hamburgā, Drēzdenē, Štutgartē un citviet. Berlīniešiem pat izdevās nobloķēt kustības gājiena plānoto maršrutu bet Ķelnes varasiestādes izslēdza katedrāles apgaismojumu, lai paustu protestu pret šādām akcijām.

Nosodījumu anti-islāmistu kustībai ir paudušas arī vairāk nekā 80 sabiedrībā zināmas personas, kuras laikrakstā Bild parakstījušas petīciju.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl