Vācijas politiķi asi nosoda anti-islāmizācijas kustību

0 Komentāru
Vācijas politiķi asi nosoda anti-islāmizācijas kustību
FOTO: Flickr

Vācijas politiķi un sabiedrībā zināmi cilvēki nosodījuši “anti-islāmizācijas” kustību, kas ar vien vairāk naidīgi noskaņo sabiedrību pret patvēruma meklētājiem. Vācijas politiķi ir neizpratnē, kā reaģēt uz pieaugošo kustības popularitāti un bažījas, ka tā uzjundīs nacistisko pagātni. 

Līdz šim Vācija bija pazīstama kā viena no liberālākajām valstīm patvēruma meklētājiem – daļēji savas nacistiskās pagātnes dēļ un lielās turku kopienas dēļ.

Salīdzinot ar citām Eiropas valstīm Vācijā ļoti reti notika demonstrācijas pret patvēruma meklētājiem, taču kopš oktobra  Vācija ir pieredzējusi stihisku demonstrāciju vilni. To organizē kustība Patriotiskie eiropieši pret Rietumu islāmizāciju, saīsināti PEGIDA, kuras popularitāte aug neticamā ātrumā.

Ja uz pirmo PEGIDA demonstrāciju oktobrī sanāca vien daži dalībnieki, tad vakar lielākajās Vācijas pilsētās pret islāmizāciju pulcējās jau vairāk nekā 30 tūkstoši cilvēku. Tas ir daudz vairāk nekā PEGIDA spēja pucēt līdz šim un tiek uzskatīts par indikatoru, ka atbalsts kustībai ir pieņēmies spēkā.

Vācijas valdība vairākkārt apsūdzējusi PEGIDA naida kurināšanā un norādījusi, ka tā savās rindās ievilina arī vienkāršos iedzīvotājus, kuriem ir bail no islāmizācijas PEGIDA rīkotajām demonstrācijām.

Lai nosodītu kustību vismaz 22 tūkstoši cilvēku vakar pulcējās Berlīnē, Hamburgā, Drēzdenē, Štutgartē un citviet. Berlīniešiem pat izdevās nobloķēt kustības gājiena plānoto maršrutu bet Ķelnes varasiestādes izslēdza katedrāles apgaismojumu, lai paustu protestu pret šādām akcijām.

Nosodījumu anti-islāmistu kustībai ir paudušas arī vairāk nekā 80 sabiedrībā zināmas personas, kuras laikrakstā Bild parakstījušas petīciju.

0 Komentāru