Komentāri
Vācijas neonacisti gatavojas 9.maijā “ieņemt” Reihstāgu
Foto: LETA

Vācijas ultralabējie aktīvisti pieteikuši demonstrāciju pie Berlīnes Reihstāga 9.maijā – 70.gadadienā kopš Otrā pasaules kara noslēguma, turklāt izskanējuši aicinājumi ieņemt parlamenta ēku, brīdina Vācijas varasiestādes.

Pie Reihstāga ēkas gatavojas pulcēties aptuveni 1000 neonacistiskās Nacionāldemokrātiskās partijas (NPD) locekļu un piekritēju, paziņojusi Iekšlietu ministrija.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Uz internetā izlikto pasākuma reklāmu atsaukušies cilvēki no visa galēji labējā spektra, kā arī futbola huligāni, norāda ministrija.

Kā pavēstīja Berlīnes organizācijas Padome pret ultralabējo ekstrēmismu pārstāvis Sebastians Vērhāns, gaidāmā demonstrācija būs “brutāls dažādu ultralabējo nokrāsu maisījums”.

Pēc viņa prognozēm, demonstrācijas kodolu veidos tā dēvētie “Reiha pilsoņi”, kuri uzskata, ka Vācu impērija joprojām pastāv un kopš 1945.gada atrodas zem sabiedroto okupācijas sloga.

“Tas ir mēģinājums izvirzīt pretenzijas uz šī vēsturiskā datuma interpretāciju,” sacīja Vērhāns. “Cerams, ka daudzi cilvēki izies demonstrācijās atbrīvošanas dienas un nacionālsociālisma upuru piemiņai.”

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl