Vācijas musulmaņi protestēs pret ekstrēmismu

Komentāri
Vācijas musulmaņi protestēs pret ekstrēmismu
FOTO: SCANPIX

Vācijas lielākās musulmaņu organizācijas piektdien rīkos demonstrācijas par mieru un toleranci, iestājoties pret visa veida ekstrēmismu.

“Mēs aicinām visus uzvesties mierīgi, pacelt savu balsi pret rasismu, kopā iestāties par mūsu brīvo demokrātisko kārtību un pateikt nē visu veidu ekstrēmismam,” otrdien aicināja Vācijas Musulmaņu centrālās padomes preses pārstāvis Ali Kizilkaja.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Plānots, ka demonstrāciju organizēšanā iesaistīsies vairāk nekā 2000 mošeju. Septiņās pilsētās, tostarp Berlīnē un Hamburgā, piektdienas lūgšanas pavadīs miermīlīgas demonstrācijas.

Demonstrācijās aicināti piedalīties arī citu reliģiju un sociālo grupu pārstāvji, kā arī politiķi un parastie iedzīvotāji.

Vācijas Musulmaņu centrālā padome norādīja, ka to uz šādu akciju pamudinājuši nesenie uzbrukumi mošejām.

Pēdējo trīs nedēļu laikā no vandalisma cietušas piecas mošejas un sinagoga.

Vācijas valdības jūlijā publiskotie statistikas dati liecina, ka uzbrukumi musulmaņiem kļūst arvien biežāki un pērn Vācijā reģistrēti gandrīz 40 šādi gadījumi.

Arī Leipcigas Universitātes jūnijā publiskotais pētījums liecina, ka vāciešu vidū pieaug negatīvisms pret musulmaņiem.

37% aptaujāto vāciešu uzskata, ka musulmaņiem būtu jāaizliedz ieceļot Vācijā. Piecu gadu laikā šādi domājošo skaits pieaudzis par 15 procentpunktiem, secināts pētījumā.

Vēl 43% vāciešu atzinuši, ka musulmaņu dēļ reizēm jūtas kā “svešinieki savā valstī”.

Vācijas Musulmaņu centrālā padome un citas organizācijas ir pieprasījušas uzlabot reliģiski motivēto naida noziegumu uzskaites sistēmu un izveidot īpašas vienības, šādu noziedznieku notveršanai.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl