Vācijas Konstitūcijas aizsardzības birojs brīdina par labējā ekstrēmisma pieaugumu

0 Komentāru
Vācijas Konstitūcijas aizsardzības birojs brīdina par labējā ekstrēmisma pieaugumu
IMAGO IMAGES/SCANPIX

To vāciešu skaits, kas atbalsta labējo ekstrēmistu idejas, atkal pieaudzis, konstatēts Konstitūcijas aizsardzības biroja (BfV) kārtējā ziņojumā, ko otrdien, 15. jūnijā, prezentēja iekšlietu ministrs Horsts Zēhofers.

Labējo ekstrēmistu skaits, kas gatavi ķerties pie vardarbības, pieaudzis par 3,8% līdz 33 300, teikts BfV ziņojumā par 2020. gadu.

BfV skatījumā, teju 40% no viņiem ir “vardarbīgi, gatavi likt lietā vardarbību, atbalsta vardarbību vai dod priekšroku vardarbībai”, teikts ziņojumā.

Zēhofers un BfV priekšnieks Tomass Haldenvangs gan arī norādīja, ka pēdējo mēnešu laikā notikuši vairāki uzbrukumi labējiem radikāļiem un viņu pulcēšanās vietām.

Tā maijā kāds aizdomās par piederību labējo aprindām turēts vīrietis un viņa partnere grūtniece cietuši uzbrukumā, kad viņu dzīvesvietā iebrukuši cilvēki, kas izlikās par policistiem.

Iedzīvotāju vidū, kurus novēro BfV, ir aptuveni 1000 “Reiha pilsoņu” – ekstrēmistu, kas noraida mūsdienu vācu valsts leģitimitāti un demokrātisko iekārtu. Tiesa gan, BfV visus šīs kustības sekotājus neuzskata par labējiem ekstrēmistiem.

0 Komentāru