Papildināta – Vācijas kanclere Angela Merkele ierodas vizītē Ukrainā

Komentāri
Papildināta – Vācijas kanclere Angela Merkele ierodas vizītē Ukrainā
FOTO: LETA

Šodien, 23.augustā, Ukrainā ieradusies Vācijas kanclere Angela Merkele. Tur viņai plānotas sarunas par iespējam izbeigt asiņainās kaujas Ukrainas austrumos. 

Diplomāti norāda, ka Merkele paudīs Vācijas atbalstu Ukrainai, bet vienlaikus mudinās Ukrainas prezidentu Petro Porošenko būt atvērtam Krievijas piedāvājumam, kā pārvarēt krīzi. Viņam nākamnedēļ plānota tikšanās ar Krievijas prezidentu

Vladimiru Putinu. Pirms šīsdienas sarunām, Merkele sacīja, ka arī viņas vizītes galvenais mērķis ir meklēt risinājumus, kā panākt mieru Ukrainā.

Vācijas kanclere Ukrainā ieradusies zīmīgā dienā — šodien aprit 75. gadi, kopš Molotova-Rībentropa pakta parakstīšanas, ar kura slepenajiem papildprotokoliem toreizējās lielvaras PSRS un nacistiskā Vācija savās ietekmes sfērās sadalīja vairākas Eiropas valstis.

Pirms viņas ierašanās pie Vācijas vēstniecības Kijevā notika protesta akcija. Tās dalībnieki pauda bažas, ka varētu atkārtoties vēsturiskie notikumi, lielvarām atkal slepus izlemjot neatkarīgās valsts likteni.

Šodien publicētajā intervijā, ko vācu presei sniedzis Vācijas vicekanclers Zigmārs Gabriels, viņš paziņojis, ka vienīgais dzīvotspējīgais risinājums krīzei Ukrainā, būtu federālas valsts izveide, kas saskan ar Putina pozīciju.

Plašāk skatieties LNT ziņās jau šovakar plkst. 20:00

 

Lasi vēl