Vācijas Augstākā tiesa asistētās pašnāvības aizliegumu atzīst par antikonstitucionālu

0 Komentāru
Vācijas Augstākā tiesa asistētās pašnāvības aizliegumu atzīst par antikonstitucionālu
KASPARS KRAFTS, F64

Vācijas Konstitucionālā tiesa trešdien atzinusi, ka 2015.gadā pieņemtais likums, ar kuru aizliegta komerciāla palīdzības sniegšana pašnāvības izdarīšanai, ir antikonstitucionāls, jo tas liedz neārstējami slimiem pacientiem “tiesības uz pašu gribētu nāvi”.

“Šis tiesības iekļauj brīvību izdarīt pašnāvību un lūgt palīdzību tās izdarīšanai,” norādīja Konstitucionālās tiesas priekšsēdētājs Andreass Foskūle.

Kā vēsta sabiedriskais medijs “Deutsche Welle”, Vācijas parlaments likumu pieņēma 2015. gadā, lai neļautu asociācijām vai privātpersonām asistēto pašnāvību pārvērst sava veida biznesā.

Likumā tika noteikts, ka “ikviens, kurš nolūkā palīdzēt citai personai izdarīt pašnāvību, nodrošina, iepērk vai sniedz palīdzību pašnāvības izdarīšanā, var tikt sodīts ar brīvības atņemšanu līdz trim gadiem, vai saņemt naudas sodu.”

Līdz ar Vācijas Konstitucionālās tiesas lēmumu, ārstiem atkal būs atļauts konsultēt pacientus par asistēto pašnāvību un nodrošināt nepieciešamos medikamentus, taču izpildīt procedūru ārstiem nebūs ļauts.

0 Komentāru