Vācijai mazinot Covid-19 krīzes ierobežojumus, Merkele bažījas par turpmāko situāciju

Pievienot komentāru
Vācijai mazinot Covid-19 krīzes ierobežojumus, Merkele bažījas par turpmāko situāciju
AFP / SCANPIX

Vācijas kanclerei Angelai Merkelei ir nopietnas bažas, ka, valstij atceļot dažus no mēnesi ilgušajiem ierobežojumiem, kas bija noteikti pandēmijas dēļ, iedzīvotāju vidū cīņai ar koronavīrusa uzliesmojumu nepieciešamā disciplīna var atslābt, ziņu aģentūra AFP pirmdien uzzināja no avotiem kancleres partijā.

“Diskusiju orģijas par [sabiedrības] atvēršanu” ir nepieļaujamas, konferences zvana gaitā pirmdien Kristīgo demokrātu savienības (CDU) līderus brīdinājusi kanclere.

Pēc pagājušajā mēnesī pieredzētajām teju vai sacensībām reģionālo līderu vidū noteikt pēc iespējas stingrākus ierobežojumus, daži politiķi tagad sākuši uzstāt uz iespējami straujāku ierobežojumu atvieglošanu, neaprobežojoties tikai ar mazo un vidējo veikalu, kā arī skolu atvēršanu, par ko Merkele paziņoja pagājušajā nedēļā.

Biznesa aprindu pārstāvji cenšas panākt, lai valdība rīkojas straujāk, tomēr sākotnējiem soļiem, par kuriem vienojusies Berlīne un pavalstis, ir pagaidu raksturs.

Kā pirmdien brīdinājusi Merkele, ja cilvēki neievēros noteikumus un ieteikumus, kā distances ievērošana un masku valkāšana, aina atkal var pasliktināties.

Merkele un kabineta ministri sekos līdzi tam, kāda ir ietekme ierobežojumu mazināšanai, un  situāciju izvērtēs 30. aprīlī.

Aptuveni 90% valsts iedzīvotāju, kā liecina šomēnes veiktās aptaujas, pauduši atbalstu ierobežojumiem.