Vācijā uzspridzinās patvēruma meklētājs no Sīrijas! 12 cietušie

11 komentāri
Vācijā uzspridzinās patvēruma meklētājs no Sīrijas! 12 cietušie
FOTO: LETA

Ārkārtas situācija Vācijas dienvidos. Uzspridzinoties ar spridzekļiem bruņotam vīrietim, šonakt dzīvību zaudējis pats pašnāvnieks, bet ievainoti vēl 12 cilvēki. Vairāku veselības stāvoklis tiek raksturots kā kritisks.

Uzbrukums noticis Vācijas pilsētā Ansbahā, netālu no Nirnbergas kādā restorānā, kas atrodas pie ieejas Bavārijas mūzikas festivālā.

Amatpersonas atklāj, ka uzbrucējs ir 27 gadus vecs sīrietis, kuram iepriekš ticis noraidīts patvēruma pieprasījums. Amatpersonas pieļauj, ka viņš, iespējams, plānojis vērienīgāku uzbrukumu, jo festivāla norises vietā pulcējas vairāki tūkstoši cilvēku. Notikuma vietā strādā vairāki simti policijas un specdienestu darbinieki.

Uzbrukuma dēļ pilsētā izsludināts ārkārtas stāvoklis un policija aicina iedzīvotājus nepamest mājas.

No tuvākās apkārtnes evakuēti vairāk nekā divi tūkstoši cilvēku.

Vācijas policija paziņojusi, ka notikušais, visticamāk, ir teroristu uzbrukums. Šis ir jau kārtējais uzbrukums, kas pēdējo dienu laikā satricinājis Vāciju.

Pagājušajā otrdienā ar cirvi bruņojies jaunietis uzbruka vilciena pasažieriem, ievainojot četrus cilvēkus.

Savukārt pagājušās nedēļas izskaņā, 18 gadus vecs Vācijas un Irānas dubultpilsonis Minhenes iepirkšanas centrā nošāva deviņus un ievainoja 35 cilvēkus, bet pēc tam izdarīja pašnāvību.

Jāpiebilst, ka noziegumus pastrādājušie Vācijā ieradušies kā patvēruma meklētāji.

Foto

Video