Vācijā tūkstošiem cilvēku iziet ielās

Komentāri
Vācijā tūkstošiem cilvēku iziet ielās
Foto: EPA/LETA

Vairāki desmiti tūkstoši cilvēku Vācijā aizvadītajā naktī pulcējušies uz polāri atšķirīgām demonstrācijām – par un pret islamafobisko kustību PEGIDA.

Organizācija vēl kopš oktobra ik pirmdienu rīko pret islamizāciju vērstus gājienus lielāko Vācijas pilsētu ielās. Pirmdien, 13. janvārī, Drēzdenē pulcējās līdz šim lielākais PEGIDA atbalstītāju skaits – 25 tūkstoši.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tikmēr citās pilsētās Vācijā desmitiem tūkstoši cilvēku pulcējās uz gājieniem pret kustību PEGIDA.

Vācijas kanclere Angela Merkele nosodījusi kustību un paziņojusi, ka kopā ar ministriem šodien Berlīnē piedalīsies musulmaņu līderu rīkotā demonstrācijā par “atvērtu un tolerantu Vāciju”.

Eksperti jau bija prognozējuši, ka pēc notikušajām apšaudēm Francijā pieaugs pret musulmaņiem noskaņoto cilvēku skaits.

Uz pirmo antiislamizācijas kustības Patriotiskie eiropieši pret Rietumu islamizāciju (Patriotische Europäer gegen die Islamisierung des Abendlandes – PEGIDA) rīkoto akciju Drēzdenē oktobrī ieradās vien daži simti cilvēku, taču tagad kustības organizētās demonstrācijas apmeklē desmitiem tūkstošu cilvēku.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl