Vācijā streiko dzelzceļnieki; pēdējo gadu lielākais streiks

0 Komentāru
Vācijā streiko dzelzceļnieki; pēdējo gadu lielākais streiks
()

Lai gan šī Vācijā ir viena no aktīvākajām rudens sezonas nedēļas nogalēm, vāciešiem jāsastopas ar milzīgiem satiksmes traucējumiem, jo vilcienu mašīnistu arodbiedrība uzsākusi vienu no lielākajiem streikiem pēdējo gadu laikā.

Galvenajos maršrutos kursē tikai trešdaļa no reisiem, ziņo Vācijas dzelzceļu operators “Deutsche Bahn”, piebilstot, ka nacionālajos un reģionālajos maršrutos tikšot nodrošināti aptuveni 30% reisu.

Uzsākot lielāko streiku kopš 2008.gada, mašīnistu arodbiedrība GDL mudinājusi savus biedrus pārtraukt kravas satiksmi, sākot ar piektdienu plkst.15.00 (plkst.16.00 pēc Latvijas laika), bet no sestdienas plkst.2.00 apturēta arī pasažieru satiksme tālsatiksmes un reģionālajos maršrutos.
Paredzēts, ka streiks turpināsies līdz pirmdienai plkst.4.00.

Arodbiedrība pieprasa algu paaugstināšanu par pieciem procentiem, kā arī darba nedēļas saīsināšanu līdz 37 stundām.

Savukārt “Deutsche Bahn” paziņojis, ka jau piektais streiks pēdējo nedēļu laikā esot pārmērība, apsūdzot GDL līderi Klausu Veselski, ka viņš savu “tieksmi pēc varas” stādot augstāk par vilcienu mašīnistu un pasažieru interesēm. “Ar 50 stundu streiku [skolu] brīvdienu nedēļas nogalē GDL un tās priekšsēdētājs Klauss Veselskis zaudējis jebkādu samērības izjūtu,” teikts uzņēmuma paziņojumā.
Skolu brīvdienas šajā nedēļas nogalē vai nu sākas vai beidzas 11 no 16 Vācijas federālajām zemēm.

Tikmēr Vācijas valdība ķērusies pie likuma grozījumiem, lai neļautu nelielai strādājošo grupai paralizēt visas valsts infrastruktūru. Grozījumi varētu attiekties, piemēram, uz dzelzceļniekiem un gaisa satiksmes darbiniekiem, kuri arī pēdējā laikā sarīkojuši vairākus streikus.
Sagaidāms, ka attiecīgais likumprojekts tiks sagatavots līdz novembrim.

Savukārt GDL apsūdz “Deutsche Bahn” par skaiti skanošu taču bezsaturīgu paziņojumu izplatīšanu,
Arodbiedrība mēģina uzstāties arī kā citu dzelzceļnieku, ne tikai mašīnistu, pārstāvis, taču uzņēmuma vadība šīs pretenzijas noraida.

0 Komentāru