Vācijā slimnīcā nodurts eksprezidenta dēls

0 Komentāru

Bijušā Vācijas prezidenta Riharda fon Veiczekera dēls Fricis fon Veiczekers otrdienas vakarā tika nodurts uzbrukumā, ko slimnīcā sarīkoja kāds vīrietis, paziņoja policija.

Ārsts Fricis fon Veiczekers lasīja lekciju Berlīnes Pilsparka (Schlosspark) slimnīcā, kad no klausītāju vidus iznāca vīrietis un viņu sadūra.

Vēl viens cilvēks uzbrukumā tika smagi ievainots. 59 gadus vecais fon Veiczekers nomira notikuma vietā, bet uzbrucējs tika aizturēts.

Lekcija tika lasīta kādā no slimnīcas psihiatriskās nodaļas istabām, un tai bija ap 20 klausītāju. Vairāki cilvēki palīdzēja aizturēt aizdomās turēto un nodot viņu policijai.

Policija sākusi izmeklēt šo noziegumu kā slepkavību un izskata visus iespējamos motīvus.

Uzbrucējs, kurš ir 57 gadus vecs, iepriekš nav nonācis varasiestāžu redzeslokā, norādīja policija.

Uzbrukumā smagi tika ievainots kāds policists, kurš bija ieradies uz lekciju kā privātpersona. Viņš tika ievainots, mēģinot apturēt uzbrucēju.

Iepriekš mediji ziņoja, ka policists esot bijis uzbrucējs, taču izrādījies, ka kārtības sargs bijis viens no tiwm, ar kura palīdzību slepkava aizturēts.

Policists nogādāts citā slimnīcā, kur viņam tiek sniegta medicīniskā palīdzība, tviterī ziņoja Berlīnes ugunsdzēsības dienests.

Privātā Pilsparka slimnīca regulāri rīko pasākumus, kur interesenti no sabiedrības var ierasties, lai gūtu zināšanas par slimībām, diagnozēm un terapijas iespējām, teikts slimnīcas vietnē.

Fon Veiczekers bija iekšķīgo slimību speciālists. Viņa lekcijas temats bija aknu aptaukošanās.

Viņa tēvs Rihards fon Veiczekers, kurš miris 2015.gadā, bija Rietumberlīnes birģermeistars no 1981. līdz 1984.gadam un Vācijas Federatīvās Republikas prezidents no 1984. līdz 1994.gadam. Prezidentūras otrā termiņa laikā notika Vācijas atkalapvienošanās.

Vācijas Brīvo demokrātu partijas (FDP) līderis Kristians Lindners sacīja, ka viņu apstulbinājusi fon Veiczekera nāve.

“Mans draugs Fricis fon Veiczekers šodien Berlīnē tika sadurts. Dedzīgs ārsts un lielisks cilvēks,” paziņoja Lindners, piebilstot, ka fon Veiczekers vēl nesen viesojies viņa mājās.

“Vēlreiz jāuzdod sev jautājums, kādā pasaulē mēs dzīvojam,” viņš piebilda.

0 Komentāru