Vācijā radīts Grieķijas krīzei veltīts degvīns – Grexit

2 komentāri
Vācijā radīts Grieķijas krīzei veltīts degvīns – Grexit
Foto: AFP / LETA

Viens no patlaban aktuālākajiem vārdiem Eiropā ir Grexit – tā tiek apzīmēta Grieķijas iespējamā izstāšanās no eirozonas. Šis vārds tagad lasāms ne vien laikrakstu virsrakstos, bet arī uz alkohola pudelēm. Par to parūpējies kāds Vācijas degvīna ražotājs.

Vācijas alkohola ražotājs Ūve Dālhofs centies uz Grieķijai draudošo banku krīzi un maksātnespēju paraudzīties no cita skatpunkta. Viņš vēlējies būt asprātīgs, tāpēc jaunāko alkoholisko dzērienu, kas ražots no degvīna un citroniem, nosaucis par Grexit, šo vārdu arī patentējot.

Ja reiz Grieķijai būs jāizstājas no eirozonas, kas vācu nodokļu maksātājiem var izmaksāt miljardus, bēdas viņi varēs noskalot ar šo dzērienu.

Uz etiķetes redzama Grieķijas premjerministra Alekša Cipra un finanšu ministra Jaņa Varufaka karikatūra. Viņi attēloti, triumfējoši paceļot glāzi, bet uz viņiem ar nožēlojamu sejas izteiksmi nolūkojas Vācijas kanclere Angela Merkele, kuru ieskauj Eiropas Savienības dzeltenās zvaigznes. Savukārt dzēriena moto – “Skābs var būt arī smieklīgs”.

Dzēriens Grexit veikalu plauktos nonāks šonedēļ. Ja tas būs populārs, ražotājam ir padomā šogad sākt izgatavot arī enerģijas dzērienu, kura nosaukums vēl nav zināms.

TOP komentāri

  • labojums
    0 0 0

    labojums

    Degvins noderes griekiem, kad nogriezis palidzibu. Vacijas valdiba atradis veidu ka dabut atpakal aizdoto naudu. Atsavinas visus ipasumus citas valstis ka jukos lieta ar ru..
  • AA

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl