Cūkgaļas lielražotājā ES Vācijā pirmo reizi konstatēts Āfrikas cūku mēris

1 komentārs
Cūkgaļas lielražotājā ES Vācijā pirmo reizi konstatēts Āfrikas cūku mēris
Meža cūka Rīgas Zooloģiskajā dārzā (Foto: LETA)

Vācija ir kļuvusi par 13 Eiropas Savienības (ES) dalībvalsti, kurā konstatēts Āfrikas cūku mēris, liecina Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) publiskotā informācija.

Āfrikas cūku mēris konstatēts grāvī atrastai mirušai mežacūkai Vācijā, Brandenburgas federālajā zemē, Šprē-Neises apriņķī, apmēram sešu kilometru attālumā no Polijas robežas. Līdz ar to Vācija, kas ir viena no galvenajām cūkgaļas ražotājām ES, ir kļuvusi par 13 ES dalībvalsti, kurā konstatēta šī slimība. Iepriekš Vācijā Āfrikas cūku mēris nebija konstatēts.

Līdz šim ĀCM konstatēts arī Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Polijā, Beļģijā, Bulgārijā, Rumānijā, Ungārijā, Slovākijā, Grieķijā, Itālijā un Čehijā.

Vācijas kompetentā iestāde veic pasākumus, kas paredzēti Eiropas Komisijas Īstenošanas lēmumā par dzīvnieku veselības kontroles pasākumiem saistībā ar Āfrikas cūku mēri dažās dalībvalstīs.

Latvijas eksperti iepriekš lēsa, ja sērga skars Vāciju un tiks apturēts tās cūkgaļas eksports uz trešajām pasaules valstīm, tad cūkgaļas cena var būtiski kristies.