Komentāri
Vācija pieņems likumu par vienādu atalgojumu vīriešiem un sievietēm
FOTO: Flickr

Vācija šogad pieņems likumu, kas noteiks vienādas atalgojuma likmes sievietēm un vīriešiem, piektdien paziņojusi Vācijas ģimenes lietu ministre Manuela Švēziga.

Ministre norādīja, ka viņas mērķis ir sasniegt vienlīdzību, nekaitējot kolektīvajai līgumu slēgšanai un neradot birokrātisku briesmoni.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vācijā šobrīd sievietes pelna vidēji par 22% mazāk nekā vīrieši, liecina Federālā statistikas biroja publiskotie dati.

2013.gadā, kas ir pēdējais gads, par kuru pieejami pilnīgi dati, vīrieši stundā vidēji nopelnīja 19,84 eiro pirms nodokļu nomaksas, bet sievietes – 15,56 eiro.

Koalīcijas partneri Vācijas valdībā ir nolēmuši risināt šo atšķirību ar likuma palīdzību, paredzot arī lielāku caurskatāmību atalgojuma struktūrā un labākas atalgojuma likmes darbvietās, kuras parasti ieņem sievietes.

Švēziga ceturtdien tikās ar arodbiedrību pārstāvjiem un nākamo nedēļu laikā plāno tikties arī ar darba devējiem.

“Galu galā likums būs jāievieš individuālajos uzņēmumos,” viņa piebilda.

Arodbiedrības valdības ieceri vērtē pozitīvi.

“Ir labi un taisnīgi, ka koalīcija vairs nevēlas saglabāt ienākumu plaisu starp vīriešiem un sievietēm,” laikrakstam Passauer Neue Presse norādīja Vācijas Arodbiedrību federācijas (DGB) līdera vietniece.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl